jak mierzyć okna?

Wzory i inspiracje do firan w salonie

Zwiewne i delikatne firany otaczające okno w salonie to klasyk, który jeszcze przez długi czas nie wyjdzie z mody. Szczególnie w salonie, odpowiednia aranżacja okna może w dużym stopniu wpłynąć na wizerunek pokoju. Aby jednak odpowiednio ubrać okno w salonie musimy odpowiedzieć sobie na podstawowe pytania:

  • jak duże jest nasłonecznienie pokoju,
  • jak zaaranżowany jest cały pokój.

W przypadku wystawy okien w kierunku południowym lub zachodnim, a co za tym idzie, dużym nasłonecznieniem salonu, warto przemyśleć zastosowanie firan o grubszym splocie, pozwalających na zaciemnienie pomieszczenia. W innych sytuacjach, należy zastosować firany delikatne, nie blokujące dostępu światła słonecznego. Jeżeli salon urządzony jest w meble o wzorzystych obiciach, ściany zdobią dekoracyjne tapety, najlepszym wyjściem będą firany o gładkiej strukturze. W przypadku gładkich, jednokolorowych ścian, możemy zaszaleć i wybrać wzorzyste firany. Pamiętać należy jednak, że niezależnie od powyższych złotych zasad dekoracji wnętrz, należy przede wszystkim uzyskać harmonijną spójność całego wystroju.

wzory i inspiracje do firan w salonie

Pomysły na firany w salonie

Klasycznie urządzone pokoje dzienne będą doskonale upiększone dzięki firanom w delikatne wzory. Nie przytłaczające wzory na firanach, subtelnie podkreślą klasyczny styl salonu. Nieregularne i finezyjne wzory są doskonałe takiego charakteru pokoju, a dodatkowo wspaniale współgrają z klasycznym wystrojem salonu. Nowoczesny, skandynawski styl dzięki jasnym i jednolitym barwom ścian zachęca do bardziej odważnych kolorów i wzorów. Nieduży salon wymagał będzie firan lekkich i zwiewnych, które nie będą przytłaczały pokoju. Ciekawym rozwiązaniem są również firany cieniowane, nadające wystrojowi okna i całemu salonowi niebagatelnego charakteru.

Dekoracje dla dużych i małych okien

Dla wielu dekoratorów firany w salonie to absolutny must have. Jest to niestarzejąca się klasyka wystroju wnętrz, która wspaniale dopełnia charakter pokoju. Coraz częściej spotykane są ciekawe i niebanalne upięcia firan w salonie. Możliwości upięcia firan jest niezmiernie dużo i tylko od naszej pomysłowości zależy, jak ozdobimy okno. Nie należy jednak przesadzać. W aranżacji okien, szczególnie tych mniejszych, istotnym jest zapewnienie optymalnego doświetlenia pokoju. Dlatego też do małych okien wybierajmy lekkie, delikatne i zwiewne firany. Duże okna pozwalają zastosować dłuższe i cięższe firany.

A może bez firan?

Styl skandynawski, coraz częściej spotykany w aranżacji wnętrz, zachęca do delikatnej dekoracji okna, a w niektórych przypadkach do całkowitej rezygnacji z firan. Jest to ciekawe rozwiązanie, które może optycznie powiększyć pokój, jednak brak firan w połączeniu z jasnymi, jednolitymi barwami ścian odbiera wnętrzom ciepłego, domowego charakteru.

Firany w salonie

Odpowiednio do wystroju wnętrza, z zachowaniem podstawowych zasad aranżacji, dobrane firany znakomicie podkreślą charakter salonu, wprowadzą ciepłą domową atmosferę. W zależności od charakteru wystroju, firany potrafią podkreślić i uwypuklić styl każdego wnętrza.

Skomentuj

* Imię:
* E-mail: (Not Published)
   WWW (Site url withhttp://)
* Odpowiedź