jak mierzyć okna?

Jak działają rolety rzymskie?

Montaż rolet rzymskich

Wybór sposobów montażu rolet rzymskich jest bardzo duży. Rolety można montować do ściany, sufitu, a także bezpośrednio na ramie okiennej. Zdecydowanie najpopularniejszym, a zarazem najprostszym dzisiaj sposobem montażu jest zamontowanie rolety na uchwytach do sufitu lub ściany, a następnie wciśnięcie w uchwyty szyny aluminiowej. Do szyny przymocowuje się tkaninę za pomocą rzepów. I to wszystko! Roleta jest zamontowana. Banalnie proste. Pamiętajmy jednak, że w pełni zwinięta roleta rzymska zajmuje około 25–35 cm wysokości. Jest to bardzo istotne z punktu widzenia otwierania okna.

Mechanizm działania

Atrakcyjny efekt jaki dają rolety rzymskie wynika z tworzenia się specyficznych fałd podczas zwijania rolety. Aby uzyskać taki efekt co około 25–30 cm w materiale rolety znajdują się tunele z poprzeczkami. Sterowanie rolet odbywa się za pomocą mechanizmu koralikowo-łańcuszkowego. Wykorzystanie do sterowania rolet takiego mechanizmu wynika z jego dużej wytrzymałości oraz trwałości. Mechanizm koralikowo-łańcuszkowy doskonale radzi sobie ze zwijaniem ciężkich tkanin o dużych powierzchniach. Osłona rolki zwijającej wykonana jest z estetycznego aluminiowego kasetonu. Dodatkowo najlepsze rolety posiadają mechanizm samoblokujący, pozwalający na bezpieczne zatrzymanie rolety na dowolnej wysokości. Ciekawym udogodnieniem dla dekoratorów wnętrz jest możliwość zamontowania łańcuszka koralikowego po dowolnej stronie rolety. Takie rozwiązania znajdziemy w roletach szytych na wymiar.

Czy warto zainwestować w rolety rzymskie?

Jak widać sposób montażu oraz sterowania rolet rzymskich jest banalnie prosty, dzięki czemu sprawdzą się one doskonale zarówno w salonie, sypialni, czy kuchni, jak również w pokoju dziecięcym. Możliwość szybkiego demontażu rolety ułatwia zachowanie jej w czystości. A tkaniny, z których są wykonane można bez problemu prać w niskich temperaturach. Rolety rzymskie to doskonały sposób na elegancką dekorację okna, jak również kontrolę i przeciwdziałanie nadmiernemu nasłonecznieniu pokoju. Rolety rzymskie wykonane mogą być z różnego rodzaju materiałów, odpowiednio do oczekiwanego stopnia zaciemnienia pokoju. Odpowiednio dobrane do charakteru wnętrza rolety rzymskie, stworzą unikalną aranżację okienną.

Skomentuj

* Imię:
* E-mail: (Not Published)
   WWW (Site url withhttp://)
* Odpowiedź