jak mierzyć okna?

Firanki, zasłony, rolety – jaką dekorację okna wybrać?

Firany i firanki – klasyczny wystrój

Najczęściej firany i firanki kojarzą się z dość klasycznym typem dekoracji okna, jako że głównie nasi dziadkowie gustowali w koronkowych firanach. Jednak obecnie nawet firany nie muszą automatycznie kojarzyć się ze stylem retro. Teraz tworzy się wiele nowoczesnych wzorów na firany, nawet tych koronkowych, a także można wystylizować firanki, podpinając je do karnisza. Warto także zastanowić się nad tym, czy firany to opcja dla nas. Właściciele zwierząt (lubiących wspinać się kotów czy ciekawskich psów) nie zawsze mogą sobie pozwolić na dłuższe zasłony. Zwiewne firany z pewnością świetnie sprawdzają się, gdy są dłuższe i sięgają podłogi. Stanowią wówczas naturalny filtr dla spojrzeń z zewnątrz.

Jaką dekorację okna wybrać?

Rolety rzymskie i zwykłe rolety – nowoczesny styl

Popularne rolety rzymskie nie bez powodu tak dobrze odnajdują się na rynku dekoracji okiennych. Są łatwe do zamontowania, efektownie prezentują się zarówno zwinięte, jak i rozłożone, a także skutecznie chronią przed słońcem. Rolety rzymskie świetnie sprawdzają się jako dekoracja okna ze względu na to, że można je znaleźć te w ciekawych wzorach i kolorach. Jednolite z kolei idealnie odnajdą się w minimalistycznych, nowoczesnych przestrzeniach.

Co najlepiej wybrać? Wybierz swoje kryterium

Warto zastanowić się, jakie kryterium towarzyszy decyzji o sposobie dekoracji okien. Jeśli chodzi nam o to, aby w słoneczne dni skutecznie odgrodzić się od ostrego światła, warto postawić na firany i zasłony. Te ostatnie powinny być wykonane z dość grubego materiału, najlepiej w ciemnym kolorze. Zasłony świetnie sprawdzają się, gdy szybko chcesz zaciemnić pokój. Należy jednak pamiętać o podwójnych karniszach – na jednym umieszczamy firanki, na drugim zasłony. Innym kryterium może być chęć stworzenia wyjątkowej dekoracji okiennej. Świetnie tutaj sprawdzą się rolety rzymskie, które przyciągają spojrzenia i elegancko się prezentują. W ich towarzystwie świetnie będą się prezentować dodatki w postaci figurek, kominka zapachowego czy drewnianego zegara. Klasyczne rolety to sposób wszechstronnej dekoracji okien i jest to opcja dla wielbicieli zmian. Jeśli szybko nudzisz się wystrojem wnętrza i potrzebujesz częstych zmian dekoracyjnych, warto wybrać uniwersalny kolor rolet. Później na rolety możesz na przykład nakleić swoje ulubione wzory czy dopasować wystrój parapetu. Najlepiej wówczas sprawdzają się pastele czy monochromatyczne odcienie.

Skomentuj

* Imię:
* E-mail: (Not Published)
   WWW (Site url withhttp://)
* Odpowiedź