jak mierzyć okna?

Jak za pomocą zasłon rozjaśnić pomieszczenie?

Przy zakupie mieszkania bardzo rzadko mamy wpływ na rozmieszczenie okien czy układ oświetlenia. Najczęściej bowiem głównym elementem, który wpływa na decyzję o zakupie danego mieszkania, jest jego cena. Często, szczególnie w przypadku mieszkań z wielkiej płyty stajemy przed dylematem: jak rozjaśnić pokój? Jakie tricki zastosować, żeby pomieszczenie sprawiało wrażenie optycznie większego? I co najważniejsze, jak rozjaśnić pomieszczenie? Doskonale zdajemy sobie przecież sprawę, że w jasnych, odpowiednio nasłonecznionych pomieszczeniach jest przyjemniej, poranki nie są udręką, nie odczuwamy tak wielkiego zmęczenia czy zdenerwowania, a nasze samopoczucie jest zdecydowanie lepsze.

Jasne zasłony

Jaśnie Państwo... zasłony!

Kiedy zastanawiamy się, jak rozjaśnić pomieszczenie, pierwszym elementem, na który zwracamy uwagę, jest światło naturalne, czyli wyeksponowanie okna. Jest to podstawowy i oczywisty element naświetlania pomieszczenia. Jeżeli mieszkanie znajduje się w miarę wysoko i nie mamy obaw przed wścibskimi sąsiadami, można nawet zrezygnować z zasłon. Jednak nie ukrywajmy, dodają one stylu i elegancji każdemu pomieszczeniu. Jak rozjaśnić pokój, jeśli nasze okna znajdują się na parterze lub niskich piętrach i zasłony muszą stanowić nie tylko estetyczny element wystroju, ale spełniać również swoją praktyczną funkcję? Zasada jest prosta i odnosi się do wszystkich elementów wystroju ciemnego pokoju. Przede wszystkim odrzucamy pomysły ciężkich, długich, drapowanych zasłon. Jasne zasłony sprawiają wrażenie lekkości i pozwalają promieniom słonecznym na doświetlenie pokoju. Dobrym pomysłem jest zastosowanie lekkich zasłon. Wykorzystanie zwiewnych materiałów spowoduje, że zasłony nie przytłoczą pokoju.

Jasne zasłony w najmodniejszych barwach

Kolejnym ważnym elementem jest kolor zasłon. Tutaj również należy stosować się do zasady, że jasne zasłony powiększają optycznie powiększenie. Pastelowe zasłony są obecnie krzykiem mody, a wszelkie wariacje z dodatkowymi wzorami czy elementami dekoracyjnymi pozwalają dobrać odpowiednio jasne zasłony do każdego pomieszczenia. Długość zasłon oczywiście pozostawiamy Państwa wyobraźni, podobnie jak dodatkowe wzory czy obszycia. Jednak sugerujemy, aby każde pomieszczenie powiększyć i rozjaśnić, stosując zwiewne, delikatne i pastelowe zasłony z lekkich, zwiewnych tkanin. Nie zapominajmy również o dobraniu barwy zasłon do koloru ścian. Minimalizm panujący obecnie w trendach urządzania mieszkania sugerowałby całkowite pozbycie się zasłon, jednak gwarantujemy Państwu, że lekkie, jasne zasłony z delikatnych materiałów w pastelowych barwach, staną się przepięknym elementem wyposażenia mieszkania, który nada lekkości i elegancji pomieszczeniom.

Skomentuj

* Imię:
* E-mail: (Not Published)
   WWW (Site url withhttp://)
* Odpowiedź