jak mierzyć okna?

Co wybrać – rolety rzymskie czy zasłony?

Aranżacja okien w salonie, sypialni, czy pokoju dziecięcym kieruje się innymi prawami. I tak okno, w salonie najczęściej pozostaje odsłonięte i jest źródłem światła słonecznego, w sypialni dekoracja okna ma za zadanie tworzyć ciepłą i spokojną, sprzyjającą wypoczynkowi atmosferę. W pokoju dziecięcym natomiast najczęściej służy regulacji nasłonecznienia. Czasami jednak chcemy odciąć się od światła lub zasłonić przed ciekawskimi spojrzeniami. W tym właśnie celu stosujemy rolety i zasłony. Tworzą one ciekawy klimat w pomieszczeniu, są istotnym elementem dekoracyjnym, często wpływają na optykę pokoju. Obecnie posiadamy praktycznie nieograniczony wybór materiałów, stylów i ozdób okiennych. Najpopularniejszymi są oczywiście zasłony, jednak coraz więcej zwolenników zyskują rolety rzymskie. Czym zatem się różnią i jak można je wykorzystać?

Rolety rzymskie czy zasłony?

Zasłony – klasyk w najlepszym wydaniu

Projektanci wnętrz od jakiegoś czasu promują minimalizm wykończenia wnętrz, jednak mimo to zasłony od zawsze i zapewne jeszcze przez długie lata będą najpopularniejszym wyborem dekoracji okiennych. Odpowiednio dobrane, nadają pomieszczeniom elegancji i klasy. W zależności od wielkości i układu pomieszczenia, zasłony wykonane z lekkich materiałów nie tylko ochraniają nas przed wzrokiem sąsiadów czy przechodniów, ale przepuszczając promienie słoneczne, mogą być delikatnym elementem wyposażenia pokoju. Zasłony cięższe, z grubych materiałów, stosowane w przestronnych wnętrzach, znajdują obecnie głównie zastosowanie dekoracyjne, szczególnie w przypadku bardzo wysokich okien.

Uniwersalne i stylowe – rolety rzymskie

Rolety rzymskie znajdują coraz większą rzeszę zadowolonych użytkowników z jednego bardzo ważnego powodu – uniwersalności. Można je zamontować w praktycznie każdym pomieszczeniu, bez jednoczesnej utraty charakteru pokoju. Niezależnie, czy rolety rzymskie ozdobią okna w mieszkaniu urządzonym klasycznie czy, też w minimalistycznym stylu skandynawskim, przy odpowiednim doborze materiałów i kroju, stanowić będą ciekawą alternatywę dla firan i zasłon. Rolety rzymskie to nie tylko krzyk mody, to również elegancki element wystroju z dumą zastępujący zasłony. Dla mieszkań, w których nie mamy możliwości zamontowania rolet bezpośrednio na ścianie, powstała specjalna roleta rzymska na karnisz. Charakteryzuje się ona innym sposobem mocowania. W ten sposób nie trzeba demontować karniszy, a roleta nadal będzie spełniała swoje podstawowe zadania.

Powyżej przedstawiliśmy w skrócie podstawową charakterystykę zasłon i rolet rzymskich. Niezależnie jednak od decyzji, warto pamiętać o tym, że w aranżacji okien istotną rolę odgrywają kolory. Ograniczenie się do jednego lub dwóch z pewnością przyniesie oczekiwany efekt. Jeśli potrzebują Państwo pomocy w doborze odpowiednich materiałów, wzorów, barw, a także nadal zastanawiacie się, co będzie lepsze – zasłona czy rolety rzymskie, zapraszamy do kontaktu. Pomożemy dobrać najlepsze rozwiązanie.

Skomentuj

* Imię:
* E-mail: (Not Published)
   WWW (Site url withhttp://)
* Odpowiedź