jak mierzyć okna?

Jak dobrać zasłony do koloru ścian?

Dobór odpowiednich zasłon do pokoju czy kuchni to wbrew wszystkiemu niełatwe zadanie. Ogromny wybór tkanin, faktur, wzorów czy długości daje wiele możliwości. Jednak aby odpowiednio dobrać zasłony do wnętrza, trzeba odpowiedzieć sobie na kilka zasadniczych pytań. A podstawowym będzie funkcja zasłon w pomieszczeniu. Może to być wyłącznie element dekoracji, może również stanowić element regulacji nasłonecznienia pokoju. Kolejną istotną kwestią jest kolor ścian. Przy wyborze zasłon kierować należy się zasadą mówiącą, że jasne zasłony rozjaśniają pomieszczenie, ciemne zacieniają i pomniejszają pokój. Kolorowe zasłony doskonale sprawdzają się w pokojach dziecięcych, a także w romantycznych wnętrzach, natomiast stonowane barwy, współgrające z kolorem ścian mogą pięknie harmonizować z wnętrzem salonu.

Dobór zasłon do koloru ścian

Zasłony do salonu – serca mieszkania

Salon to miejsce, w którym spędzamy bardzo wiele czasu, odpoczywając, spotykając się z rodziną czy przyjaciółmi. Niezależnie od stylu mieszkania ważne, aby w salonie czuć się bardzo dobrze. Odpowiednio dobrane elementy wystroju pokoju oraz dobrane do koloru ścian i aranżacji okna zasłony do salonu będą doskonałym uzupełnieniem stylu mieszkania. Odcienie zbliżone do koloru ścian sprawią, że zasłony do salonu stopią się z otoczeniem i będą naturalnym uzupełnieniem wnętrza. Oczywiście można bawić się barwami i materiałami. Specjaliści od wystroju wnętrz sugerują jednak stosowanie maksymalnie dwóch barw w aranżacji okna.

Sypialnia – miejsce odprężenia i snu

Zasłony do sypialni spełniają, zdecydowanie inną rolę niż salonowe. Przede wszystkim muszą tworzyć atmosferę spokoju i wyciszenia. Często też służą regulacji nasłonecznienia. Zasłony do sypialni powinny zapewniać odrobinę intymności. Wybór odpowiednich zasłon do sypialni jest na tyle trudny, że musimy pamiętać, iż jest to pokój, w którym będziemy zasypiać i budzić się przez następne lata, a nie współgrające kolorystycznie ze ścianami i atmosferą pokoju zasłony do sypialni będą nam tylko przeszkadzać.

Zasłony do kuchni – piękna ozdoba

Kuchnia jest pomieszczeniem, którego okna nie muszą być jakoś szczególnie zasłonięte. Wręcz przeciwnie, zasłony do kuchni przyjmują obecnie formę drobnych estetycznych zasłonek, służących przede wszystkim dekoracji oraz odpowiedniej atmosferze. Zasłony do kuchni doskonale sprawdzają się w tradycyjnych, klasycznych, a nawet rustykalnych wnętrzach. Przed zakupem takich zasłon warto wziąć pod uwagę ich praktyczność. Nie da się bowiem uniknąć częstych zabrudzeń zasłon kuchennych. Dlatego też warto wybierać takie, które bardzo łatwo i szybko można wyprać najlepiej, jeśli będą z materiału niewymagającego prasowania.

Wybór zasłon do mieszkania jest bardzo trudnym zadaniem, jednak nie jest to niemożliwe. Zapraszamy do kontaktu, nasi specjaliści doradzą i pomogą w wyborze najbardziej odpowiednich zasłon do pomieszczenia w każdym stylu.

Skomentuj

* Imię:
* E-mail: (Not Published)
   WWW (Site url withhttp://)
* Odpowiedź