jak mierzyć okna?

Firanki do pokoju dziecięcego

Urządzenie pokoju dziecięcego to skomplikowana sprawa. Chodzi tutaj bowiem nie tylko o funkcjonalność, ale także o aranżację odpowiadającą maluchowi i dopasowaną do jego upodobań. Niezwykle istotną kwestią jest dobór firan do pokoju dziecięcego. Dzięki nim możemy rozświetlić pomieszczenie lub wręcz przeciwnie, ograniczyć ilość wpadającego światła. Wybór materiałów i wzorów tkanin na firanki do pokoju dziecięcego jest olbrzymi. Najczęściej stosuje się woal, organzę, tiul lub markizetę. Dlatego, aby wybrać odpowiednią tkaninę, warto zorientować się, co jest dostępne na rynku.

Pokój dziecięcy - firanki

Stwórz przestrzeń przyjazną dziecku.

Pokój dziecka to miejsce szczególne, którego urządzenie warto, abyś skonsultował z małym domownikiem oczywiście, jeśli pozwala na to jego wiek. Uwzględnienie opinii dziecka zaowocuje tym, że poczuje się ono ważne i będzie się dobrze czuło w otoczeniu, w którego urządzaniu brało udział. Pokoje dzieci w wieku niemowlęcym lub noworodkowym należy natomiast wykończyć jasnymi, ciepłymi barwami, które będą przywoływać przyjazne skojarzenia.

W sklepach stacjonarnych i internetowych znajdziesz szeroki wybór tkanin nadających się na firany do pokoi dziecięcych. Szczególnie polecam Tobie produkty serii VOIL 128, 129, 130 oraz 132, które mają delikatną strukturę i są miłe w dotyku. Wspomniane serie sprawdzą się w pokoju niemowlęcia lub dziecka do 4. roku życia. Maluchy lepiej będą czuć się w jasnych pomieszczeniach, a dzięki firanom VOIL wpadnie do wnętrza więcej światła.

Dobrym rozwiązaniem, dla dzieci powyżej 4 roku życia, będą firany z kolekcji TOP, posiadające efekt ombre, czyli ciemniejszy odcień na dole, rozjaśniający się ku górze. Tkanina tego typu jest bardziej wytrzymała, dzięki czemu nada się do pokoju kilkulatka, który mógłby pozaciągać delikatniejszy materiał. Poza tym takie rozwiązanie pasuje zarówno w zestawieniu z zasłonami zaciemniającymi typu DIM, jak i osobno.

Natomiast w przypadku nastolatka, dobór firan powinien być podyktowany stylem, w jakim chce on mieć urządzony pokój. Możesz zdecydować się na odważniejsze rozwiązania jak średnio zaciemniające produkty BEST, w połączeniu ze wspomnianymi wcześniej seriami VOIL. Dobrze będą wyglądać także tkaniny serii JAN czy wzorzyste INBE i LACE. Osobiście uwielbiam serię BEST 141, który świetnie komponuje się ze stylistyką skandynawską.

Firanki do pokoju dziecięcego

Firany do pokoju dziecięcego powinny wpuszczać odpowiednią ilość światła, by dziecko nie musiało polegać podczas nauki czy zabawy tylko na sztucznym oświetleniu. Jeśli jednak Twoja pociecha ma problemy ze snem, należy wybrać materiał, który w nocy zapewni komfortowy wypoczynek i nie będzie przepuszczał świateł z ulicy. Doskonale do tego nadaje się firana w seriach BEST 142 lub 144. Średnio zaciemniające tkaniny ograniczą dopływ światła i pozwolą na spokojny sen.

Jaki materiał firan?

Właściwy materiał to połowa sukcesu

Dobór materiału na firany do pokoju dziecka to kolejna ważna kwestia. Zazwyczaj, jeśli chodzi o pomieszczenia, w których przebywają maluchy, stawia się na naturalne materiały, takie, które są przyjazne dziecku. Jeśli jednak Twoje dziecko jest alergikiem, ma uczulenie na kurz albo roztocza, warto skusić się na zasłony syntetyczne, które są łatwiejsze w utrzymaniu i można je częściej prać. Uważaj jednak na żakard, ponieważ tkanina ta jest wyjątkowo podatna na kurz. W naszej ofercie znajdziesz wysokiej jakości tkaniny poliestrowe, które są nie tylko wytrzymałe, ale i bezpieczne dla zdrowia dziecka.

Jeśli ten artykuł był dla Ciebie pomocny, proszę zostaw komentarz, o czym mamy napisać następnym razem. Zawsze zachęcamy do zamówienia próbki materiału w naszym sklepie. Jeśli masz pytania, zachęcamy do kontaktu!

Skomentuj

* Imię:
* E-mail: (Not Published)
   WWW (Site url withhttp://)
* Odpowiedź