jak mierzyć okna?

Firany i zasłony na wymiar - na co powinniśmy zwrócić uwagę przy zakupie

Ewolucja w wystroju okien

Przez długie lata, między innymi w związku z niewielką dostępnością różnych tkanin, w naszych oknach wisiały ciężkie zasłony i mocno marszczone firany. Nie zawsze pasowały one do reszty wystroju, ale ciężko było zdobyć lekkie i zwiewne materiały. Obecnie warto przywiązywać większą uwagę na regulację dopływu światła oraz charakter pokoju. Również zmiana w budownictwie wymusiła inne spojrzenie na dekoracje okienne. Coraz częściej spotkać się można z przestronnymi oknami, wpuszczającymi bardzo dużo światła do wnętrza. Dekorując, okna pamiętaj, że firany, rolety rzymskie czy zasłony są jedynie dopełnieniem widoku za oknem. Poza tym światło słoneczne nie ma stałego charakteru i w zależności od pory roku, a nawet pory dnia w różny sposób oświetla pokój. Te subtelne zmiany oświetlenia naturalnego, wraz z odpowiednio dobranymi zasłonami, roletami rzymskimi czy firanami, można w ciekawy sposób wykorzystać do podkreślenia wystroju wnętrza.

Firany i zasłony na wymiar

Współczesne trendy w dekoracji okien

Współcześnie aranżacja okien pozwala na dobranie firan, rolet rzymskich lub zasłon według własnych potrzeb. Jeśli potrzebujesz produktu, który odznacza się wysoką praktycznością, bez problemu znajdziesz w naszej ofercie serie produktów proste w utrzymaniu, jak i montażu czy demontażu. Zwłaszcza jeśli, zdecydujesz się na opcję wyposażoną w zaczepy Microflex®. Z drugiej strony, jeśli chcesz w szczególny sposób udekorować swoje okna, w naszym sklepie firany, zasłony i rolety rzymskie dostępne są w różnych wzorach i kolorach, które można dopasować według swoich potrzeb. Szczególnie polecam Ci firany serii VOIL 128 oraz zasłony serii DIM 112. Także wykończenia typu Microflex® czy taśma fala, zakryte ozdobnymi fałdami, jak i kółka mogą stanowić ciekawą dekorację. Najprostszym sposobem na uzyskanie tych dwóch elementów jest zamówienie firan i zasłon lub rolet rzymskich wykonanych na wymiar.

Na co zwracać uwagę wybierając firany, rolety rzymskie i zasłony na wymiar?

Na wstępie odpowiedz sobie, czego oczekujesz po roletach, firanach i zasłonach. Czy mają to być jedynie delikatne dekoracje okalające, okno czy może oczekujesz przynajmniej częściowego odgrodzenia się od widoku zza okna. Ważne jest również, aby wiedzieć, jak bardzo zaciemniające mają być zasłony czy rolety rzymskie. Jeżeli źle sypiasz przy świetle z zewnątrz, warto rozważyć zakup zasłon zaciemniających, jak znajdujące się w naszej ofercie produkty z serii DIM. Kolejnym etapem będzie materiał. Najlepszy będzie łatwy do utrzymania w czystości, odporny na zabrudzenia oraz lekki. Ważny jest także wybór odpowiedniego wzoru. Pamiętaj jedynie o spójnym dopasowaniu wzorów zasłon, rolet i firan do reszty pokoju. Dostępne są wykończenia takie jak: kółka, taśma fala, taśma marszcząca czy fałda stała (wyposażona w zaczepy Microflex®).

Dlaczego firany, rolety i zasłony na wymiar?

Dokładne dopasowanie firan, rolet rzymskich i zasłon, a także przeogromny wybór materiałów, wzorów, kolorów sprawia, że znajdziesz idealny produkt, dostosowany do Twoich wymagań. To wszystko przemawia za zamówieniem szytych na wymiar firan i zasłon, a także rolet w naszym sklepie. Dzięki produktom wykonywanym na wymiar, bez problemu dopasujesz produkty o nietypowych rozmiarach. Zamówienie perfekcyjnie uszytych materiałów z precyzyjnym dopasowaniem do okna z pewnością Cię zadowoli i pozwoli cieszyć się wymarzonym klimatem w pokoju.

Jeśli ten artykuł był dla Ciebie pomocny, proszę zostaw komentarz, o czym mamy napisać następnym razem. Zawsze zachęcamy do zamówienia próbki materiału w naszym sklepie. Jeśli masz pytania, zachęcamy do kontaktu!

Skomentuj

* Imię:
* E-mail: (Not Published)
   WWW (Site url withhttp://)
* Odpowiedź