jak mierzyć okna?

Jak działają rolety rzymskie?

Proste działanie rolet rzymskich

Wybór sposobów montażu rolet rzymskich jest bardzo duży. Rolety można montować do ściany, sufitu, a także bezpośrednio na ramie okiennej. Zdecydowanie najpopularniejszym, a zarazem najprostszym dzisiaj sposobem montażu jest zamontowanie rolety na uchwytach do sufitu lub ściany, a następnie wciśnięcie w uchwyty szyny aluminiowej. Do szyny przymocowuje się tkaninę za pomocą rzepów. I to wszystko! Roleta jest zamontowana. Niezwykle proste, prawda? Pamiętajmy jednak, że w pełni zwinięta roleta rzymska zajmuje około 25–35 cm wysokości. Jest to bardzo istotne z punktu widzenia otwierania okna.

rolet rzymskie - jak działają

Mechanizm działania

Atrakcyjny efekt, jaki dają rolety rzymskie, wynika z tworzenia się specyficznych fałd podczas zwijania rolety. Po to, aby uzyskać taki efekt co około 25–30 cm, w materiale rolety znajdują się tunele z przezroczystymi poprzeczkami. Sterowanie rolet odbywa się za pomocą mechanizmu koralikowo-łańcuszkowego. Wykorzystanie do sterowania rolet takiego wynika z jego dużej wytrzymałości, trwałości oraz bezpieczeństwa. System koralikowo-łańcuszkowy doskonale radzi sobie ze zwijaniem ciężkich tkanin o dużych powierzchniach. Osłona rolki zwijającej wykonana jest z estetycznego aluminiowego kasetonu. Dodatkowo najlepsze rolety posiadają mechanizm samoblokujący, pozwalający na bezpieczne zatrzymanie rolety na dowolnej wysokości. Ciekawym udogodnieniem dla dekoratorów wnętrz jest możliwość zamontowania łańcuszka koralikowego po dowolnej stronie rolety. Takie rozwiązania znajdziemy w roletach szytych na wymiar w naszym sklepie.

Czy warto zainwestować w rolety rzymskie?

Jak widać sposób montażu oraz sterowania rolet rzymskich jest banalnie prosty, dzięki czemu sprawdzą się one doskonale zarówno w salonie, sypialni, czy kuchni, jak również w pokoju dziecięcym. Możliwość szybkiego demontażu rolety ułatwia zachowanie jej w czystości. Natomiast tkaniny, z których są wykonane, można bez problemu prać w niskich temperaturach. Rolety rzymskie to doskonały sposób na elegancką dekorację okna, jak również kontrolę i przeciwdziałanie nadmiernemu nasłonecznieniu pokoju. Rolety rzymskie wykonane mogą być z różnego rodzaju materiałów, odpowiednio do oczekiwanego stopnia zaciemnienia pokoju. Stosownie dobrane do charakteru wnętrza rolety rzymskie, stworzą unikalną aranżację okienną. Biorąc pod uwagę wszystkie wymienione cechy, nie ma wątpliwości, że zakup rolety rzymskiej jest korzystny i zdecydowanie warto w nią zainwestować. Osobiście uwielbiam tego rodzaju osłonę okna, która nie tylko dobrze wygląda, ale i sprawdza się w codziennym użytkowaniu.

Jeśli ten artykuł był dla Ciebie pomocny, proszę zostaw komentarz, o czym mamy napisać następnym razem. Zawsze zachęcamy do zamówienia próbki materiału w naszym sklepie. Jeśli masz pytania, zachęcamy do kontaktu!

2 Komentarze

  • Avatar
   Basia
   paź 12, 2020

   dzień dobry chciałabym zamówić rolety rzymskie z materiału, który widnieje na zdjęciu na https://dekorujonline.pl/blog/34_jak-dzialaja-rolety-rzymskie . Proszę o informację o nazwie tkaniny. Dziękuje

  • Avatar
   Marcela
   sty 26, 2021

   Dzień dobry, Chciałabym wycenić u Państwa roletę rzymską o wymiarach 64x195cm montowaną na skrzydle okna w szarej tkaninie. Jaka byłaby jej cena? Pozdrawiam serdecznie, Marcela Palowska

Skomentuj

* Imię:
* E-mail: (Not Published)
   WWW (Site url withhttp://)
* Odpowiedź