jak mierzyć okna?

Aranżacje okna w sypialni

Aranżacje okna w sypialni

Wystrój sypialni powinien zapewniać maksymalny komfort i atmosferę sprzyjającą regeneracji sił. Właściwa aranżacja tego pomieszczenia jest kluczowa dla Twojego funkcjonowania przez cały dzień, dlatego też powinieneś postarać się o dobór takich dodatków, które umożliwią wyciszenie i relaks. Sypialnia jest miejscem, gdzie na pierwszy plan wysuwa się prywatność. Okno w sypialni powinno dawać nam poczucie intymności, z daleka od spojrzeń osób z zewnątrz. Jest to szczególnie istotne, dlatego też warto poświęcić chwilę czasu przy dobieraniu eleganckich zasłon. Nawiązanie do ogólnego wystroju panującego w sypialni pomoże stworzyć ciekawą całość.

dekoracja okna w sypialni

Dekoracja okna – na co zwrócić uwagę?

Przy aranżowaniu przestrzeni sypialnianej warto, abyś zdał sobie sprawę z paru istotnych kwestii, takich jak:

  • Z której strony świata znajduje się okno? Jeśli bowiem sypialnia usytuowana jest od strony wschodniej, może być konieczne zamontowanie zasłon o mocniejszym stopniu zaciemnienia. Jest to zarazem kwestia indywidualna – niektórzy lubią, gdy budzą ich promienie słoneczne, podczas gdy inni wolą pospać jak najdłużej bez zakłóceń. W każdym razie należy na pewno wziąć to pytanie pod uwagę. Zarówno dla jednych osób, jak i drugim wybrałabym zasłony z serii DIM lub LUX. Wśród szczególnie polecanych znajdują się serie DIM 109, a także LUX 114. Jeśli szukasz materiału wyjątkowo przyjemnego w dotyku, będziesz zadowolony z produktów dostępnych w kolekcji CITY.

  • Dopasowanie do ogólnego wystroju. Chyba zgodzisz się ze stwierdzeniem, że najlepiej odpoczywa się w pomieszczeniach urządzonych ze smakiem, gdzie wszystkie elementy ze sobą współgrają. Siła tkwi w detalach, a dużą rolę odgrywa wystrój okien w naszej sypialni. Dobór odpowiedniej zasłony powinien być podyktowany stylem, w jakim jest ona urządzona.

  • Rodzaj dekoracji – w tym zakresie istnieje pełna dowolność wyboru. Rodzaj wystroju okna należy oczywiście dopasować do stylu panującego w pomieszczeniu, ale ogromną rolę odgrywają tutaj Twoje indywidualne preferencje oraz przyzwyczajenia. Warto zwrócić uwagę na wykończenia firan i zasłon. W naszej ofercie znajdziesz różne warianty, dopasowane do najwyższych wymagań. Jeśli posiadasz karnisz typu rurka, polecam Ci zdecydować się na zasłony wykończone taśmą fala lub kółkami. Natomiast, jeśli zależy Ci na tym, aby wykończenie było jak najmniej widoczne i jednocześnie wysoce praktyczne, wybierz Microflex®, zakładane na karnisze typu KS. Pamiętaj, że w sypialni będziesz spędzać dziennie ok. 8 godzin, a dostęp osób spoza ścisłego grona rodzinnego będzie najprawdopodobniej ograniczony. W tym pomieszczeniu możesz zatem pozwolić sobie na urzeczywistnienie swoich dekoratorskich fantazji i stworzenie wnętrza jak ze snu.

Okno w sypialni – jakie dekoracje wybrać?

Najlepszy wypoczynek zapewni wnętrze stonowane w wymowie. Z tego względu do sypialni polecane są barwy neutralne. Jeśli jednak pragniemy zaszaleć i stworzyć wnętrze ekstrawaganckie, dlaczego nie? Możliwości jest mnóstwo. Możemy zdecydować się na zwiewne firanki, jednak ze względu na ich transparentny charakter większość osób wybiera jednak opcje umożliwiające większą kontrolę nad ilością światła docierającą do wnętrza. Przenikanie promieni słonecznych redukują maksymalnie zasłony z grubego materiału. Ich walory dekoracyjne zawierają się w możliwościach podpięcia, kiedy chcemy okno odsłonić. Wówczas zasłony prezentują się bardzo efektownie. Inną alternatywą dla dekoracji okna są rolety, na przykład bardzo modne rolety rzymskie, które również trafiają w gusta wielu klientów. Zapewniają one przytulną atmosferę, a zarazem stanowią bardzo elegancką dekorację i są „na czasie”.

Dekoracja okna – estetyka aranżacji

Mnogość serii dostępnych na DekorujOnline.pl to gwarancja doboru odpowiednich rolet do każdego stylu. Niezależnie zatem od tego, czy nasze wnętrze urządzone jest na wzór modernistyczny, glamour czy też retro, rolety rzymskie świetnie wpasują się kompozycyjnie w całość aranżacji. Jeżeli mamy niestandardowe wymagania, warto zastanowić się nad zasłonami bądź firanami szytymi na miarę. To najbardziej zindywidualizowana opcja, pozwalająca uwzględnić wszystkie wymagania i stworzyć sypialnię marzeń. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą DekorujOnline.pl – jeżeli masz problem z wyborem odpowiedniej dekoracji okna, chętnie doradzimy oraz prześlemy darmowe próbki.

Jeśli ten artykuł był dla Ciebie pomocny, proszę zostaw komentarz, o czym mamy napisać następnym razem. Zawsze zachęcamy do zamówienia próbki materiału w naszym sklepie. Jeśli masz pytania, zachęcamy do kontaktu!

Skomentuj

* Imię:
* E-mail: (Not Published)
   WWW (Site url withhttp://)
* Odpowiedź