jak mierzyć okna?

Materiały i tkaniny zasłonowe

Firany i zasłony to duet niemal doskonały. Pasują do każdego pomieszczenia oraz są w stanie urozmaicić i uatrakcyjnić każdy rodzaj wnętrza - zarówno mieszkanie w starym budownictwie, lofty, nowoczesne, przestronne domy czy posiadłości letniskowe. Po prostu wszędzie tam, gdzie chcemy poczuć się jak u siebie, wystrój okien jest jak najbardziej wskazany.

Tkaniny zasłonowe

Firany mogą, choć nie muszą być białe (modne są także beże, szarości czy brązy), z kolei z zasłonami naprawdę możemy poszaleć. Jeśli marzy się nam spektakularna, widoczna na pierwszy rzut oka metamorfoza pomieszczenia, postawmy na wyraziste dodatki. Co jak co, ale obok nowych zasłon nikt nie przejdzie obojętnie!

Kluczowa sprawa to odpowiednie tkaniny zasłonowe. Wybierzmy te, których grubość będzie nam odpowiadać – grubszy materiał na zasłony jest w stanie zagwarantować nam większe zaciemnienie, a więc więcej prywatności i ochrony przed intensywnym słońcem, którego światło może nas mocno razić.

Popularny ostatnio materiał na zasłony to przede wszystkim poliester, może być on także z dodatkiem naturalnych włókien, takich jak bawełna czy len. Sama bawełna mogłaby się mocno gnieść, dlatego dominacja poliestru powoduje, że jest to tkanina trwała i stabilna. Jeśli chcemy stworzyć nieco bardziej ekskluzywny klimat, postawmy na tkaniny lekko połyskujące.

Jeśli chodzi o to, w jakich kolorach dostępne są tkaniny zasłonowe, oferta jest naprawdę bogata. Możemy wybrać jednobarwne, np. dostępne w kolekcji City zasłony w żywych kolorach, takich jak niebieski, zielony, róż czy bordo, nie bójmy się także materiałów we wzory, np. pasy (idealnie pasujące do wnętrza zaaranżowanego w stylu marynistycznym) czy kratę (wkomponują się w każde pomieszczenie, zwłaszcza jeśli jest urządzone w sposób „bezpieczny”).

W cenie nadal są również motywy kwiatowe czy gwiazdki bądź kropki (lub grochy). Wesołe tkaniny zasłonowe z pewnością spodobają się szczególnie naszym pociechom, które – pomimo tego, że same wnoszą wiele radości do naszego domu −  będą prze szczęśliwe, że ich pokoik będzie kolorowy i zachęcający do tego, aby w nim przebywać.

Skomentuj

* Imię:
* E-mail: (Not Published)
   WWW (Site url withhttp://)
* Odpowiedź