jak mierzyć okna?

Rodzaje firanek – jakie wybrać?

Rodzaje firan – jakie wybrać?

Sposobów na dekorację okna jest całe mnóstwo. Możesz wybierać spośród różnego rodzaju zasłon czy firan. Decydując się na te ostatnie, musisz mieć na uwadze to, że cechuje je duża przepuszczalność światła, przykładowo jak w przy serii VOIL 128, a co za tym idzie – niewielkie zaciemnienie pomieszczenia. We wnętrzach znajdujących się od strony północnej, gdzie dociera niewielka ilość światła słonecznego, będzie to wybór jak najbardziej uzasadniony. Ciekawą decyzją mogą być również materiały inbetween, czyli takie pomiędzy firanami a zasłonami, na przykład seria INBE 152. W naszej kolekcji są to też materiały z serii BEST. Jeśli szukasz czegoś do pokoju dziecka, odsyłam Ciebie do artykułu (http://dekorujonline.pl/blog/26_firanki-do-pokoju-dzieciecego).

Rodzaje firan

Firanki – wykonanie

Obecnie firany wykonuje się głównie z włókien sztucznych, przede wszystkim poliestrowych. Nie mylmy przy tym tych materiałów z poliestrami z lat 90-tych. Wynika to z szeregu cech, jakimi się odznaczają: dużej wytrzymałości, wymiary praktycznego, braku konieczności prasowania, wybielania czy chlorowania, łatwości w czyszczeniu. W przypadku wystąpienia zabrudzeń, firanki tego typu, wystarczy wyprać je ręcznie – nie wymagają one dodatkowych zabiegów konserwacyjnych. Lepszym rozwiązaniem będzie jednak skorzystanie z usług pralni chemicznej. Do wykonania firan stosuje się również takie tkaniny jak:

  • VOIL – delikatny, miękki, lejący się materiał. Osłania wnętrza lepiej niż organtyna czy markizeta, ponieważ charakteryzuje go mniejsza transparentność. Można go upinać na różne sposoby, co zwiększa jego walory dekoracyjne. Ta tkanina ozdobna jest najpopularniejsza oraz daję efekt gustownej eleganckiej dekoracji okiennej. W naszej ofercie są to serie VOIL 128, VOIL 129, VOIL 130 oraz VOIL 132.

  • JAN – to materiał, który strukturą przypomina miły w dotyku jedwab. Do jego atutów należy efektowny połysk, który pięknie prezentuje się na oknie. Można go stosować z powodzeniem jako tło dla rozmaitych ozdób. Ze względu na dużą transparentność nie jest polecany do osłony pomieszczeń przed nadmiernym słońcem, jednak jest w stanie zasłonić wnętrze przed spojrzeniami przechodniów z zewnątrz. W sklepie DekorujOnline.pl znajdziesz ten materiał pod seriami JAN 145 i JAN 146.

  • LACE – to materiał z charakterystyczną, grubszą nitką, z której wykonane są ozdobne wzory. Zależnie od wielkości oczek przepuszcza światło w mniejszym bądź większym stopniu. W naszej ofercie są to serie LACE 138 czy LACE 139.

  • INBE – materiał, który jest idealny dla osób lubiących nietypowe rozwiązania. Seria INBE charakteryzuje się delikatnością oraz niewielkim zaciemnieniem, przez co do pomieszczenia wpadać będzie dostateczna ilość światła. Dzięki możliwości pojawienia się aplikacji (jak w serii INBE 153), firany nabierają niepowtarzalnego charakteru. To produkty typu inbetween, czyli rozwiązanie znajdujące się pomiędzy firaną a zasłoną. W ofercie znajduje się także seria INBE 152, która ma jednolity kolor, bez dodatkowych wzorów.

  • BEST – to propozycja dla zwolenników minimalizmu oraz prostoty. Serie BEST 140, BEST 141, BEST 142 czy BEST 143 charakteryzują się słabym zaciemnieniem, jednak doskonale sprawdzą się w nowocześnie urządzonych wnętrzach. Materiał strukturą przypomina woal, jest jednak mniej transparentny. To typowa firana typu inbetween, czyli połaczenie cech firany oraz zasłony.

  • TOP – materiał z ciekawym gradientem, łaczącym w sobie kolor biały oraz płynnie przechodzący szary lub brązowy odcień. W ofercie DekorujOnline.pl to serie TOP 157 oraz TOP 158. Dzięki ciekawemu efektowi ombre, każde pomieszczenie nabierze charakteru, jak i podkreśli jego elegancki oraz nowoczesny styl. Firany serii TOP pasują idealnie także do pomieszczeń urządzonych w estetyce skandynawskiej.

Co jest istotne przy wyborze firan?

W naszej ofercie wszystkie firany są wykonane na zamówienie. Składając zlecenie, musisz zwrócić uwagę na materiał, z jakiego będą one wykonane, a także na ich wykończenie. Dobór firan o pożądanej szerokości i długości będzie zależeć od stylu, w jakim jest urządzone pomieszczenie, wielkości okna i możliwości wyboru sposoby montażu. Nasze firany posiadają tzw. ołowiankę, oznacza to, że są obciążone na całej długości i nie posiadają typowego podwinięcia dolnego.

Jakie firany wybrac?

Ważny jest również sposób rozsuwania dekoracji. Najpopularniejsze z nich, proponowane przez Dekoruj Online to taśma fala, taśma marszcząca i polecane przez nas Microflex® oraz metalowe kółka nabijane maszynowo.

Powyższe zestawienie pokazuje, że gdy chodzi o dobór firan, z pewnością znajdziesz satysfakcjonujące rozwiązanie. Pamiętaj przy tym o aspekcie praktycznym, ponieważ nawet najpiękniejsze firany, jeśli nie będą funkcjonalne, nie będą stanowić dobrej dekoracji.

Jeśli ten artykuł był dla Ciebie pomocny, proszę zostaw komentarz, o czym mamy napisać następnym razem. Zawsze zachęcamy do zamówienia próbki materiału w naszym sklepie. Jeśli masz pytania, zachęcamy do kontaktu!

Skomentuj

* Imię:
* E-mail: (Not Published)
   WWW (Site url withhttp://)
* Odpowiedź