jak mierzyć okna?

Jak zamontować rolety rzymskie? Poradnik

Prosty montaż rolety rzymskiej do ściany

Sposób montażu rolet rzymskich jest szybki i łatwy, co stanowi jedna z cech, najczęściej podkreślanych przez naszych klientów. Jest on na tyle prosty, że jesteś w stanie zrobić to samodzielnie. Montaż rolety rzymskiej do ściany polega na wykorzystaniu wkrętów i wsporników, znajdujących się w opakowaniu, które dołączone są do każdej zamówionej rolety. Należy odpowiednio wymierzyć przestrzeń dookoła okna (sprawdź naszą instrukcję tutaj - https://www.youtube.com/watch?v=ak27cGJisbw), aby rolety mogły w prawidłowy sposób się podwijać. Szerokość rolety stanowi szerokość wnęki okiennej, powiększonej o 8 cm z każdej strony. Natomiast do długości doliczyć należy dodatkowe 35 cm. Następnie musisz wywiercić otwory w ścianie, w które wkręci się kołki rozporowe, najlepiej za pomocą śrubokrętu lub wkrętarki. Później do wsporników montujesz dwa klipsy, które będą podtrzymywały szynę rolety. Montaż rolety rzymskiej do ściany jest więc naprawdę prosty i nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Inaczej wygląda montaż rolet rzymskich do ramy okna. Jest on stosowany w pomieszczeniach, gdzie nie ma wielkiej przestrzeni nad oknem. Specjalne mocowania – do kupienia w sklepie internetowym DekorujOnline.pl umieszczasz na ramie okna, a następnie dokręcasz je za pomocą zwykłego śrubokrętu. Na zamontowane uchwyty nakładasz szynę z roletą rzymską, a na uchwyty zaciskasz zaślepki. Zazwyczaj montaż rolet rzymskich do ramy okna stosowany jest przez fanów węższych rolet, kiedy nad wykuszem okiennym nie ma niezbędnej przestrzeni dla zwinięcia rolety.

Montaż rolety rzymskiej

Montaż rolety rzymskiej do sufitu

Jak już podkreślałam w tym tekście, jedną z najważniejszych cech rolet rzymskim jest ich prosty montaż. Tak samo, jak montaż rolety rzymskiej do ściany jest dość oczywisty, tak montaż rolety rzymskiej do sufitu jest trochę bardziej skomplikowany. Oczywiście metoda jest podobna, należy użyć wsporników i umieścić je w odpowiedniej odległości od siebie, a następnie przymocować do sufitu. W przypadku tego rodzaju montażu szyna rolety zostanie podwieszona pod sufitem. W rezultacie efekt jest bardziej zaskakujący i elegancki. Musisz pamiętać o tym, że rolet rzymskich nie montujemy do sufitu podwieszanego.

Montaż rolety rzymskiej – stworzony dla Ciebie

Jeśli zastanawiasz się jeszcze, czy montaż rolety rzymskiej może być dla Ciebie skomplikowany, mamy nadzieję, że rozwialiśmy Twoje wątpliwości. Sposób montażu rolety rzymskiej jest skierowany do przeciętnego użytkownika, a w efekcie roleta rzymska może odmienić atmosferę w Twoim pokoju.

Jeśli ten artykuł był dla Ciebie pomocny, proszę zostaw komentarz, o czym mamy napisać następnym razem. Zawsze zachęcamy do zamówienia próbki materiału w naszym sklepie. Jeśli masz pytania, zachęcamy do kontaktu!

Skomentuj

* Imię:
* E-mail: (Not Published)
   WWW (Site url withhttp://)
* Odpowiedź