jak mierzyć okna?

Dobór zasłon dekoracyjnych do pomieszczenia

Zasłona dekoracyjna – jaki kolor oraz wykończenie?

Jest wiele rozwiązań dotyczących dobierania zasłon do pomieszczenia. Duże znaczenie ma wielkość danej przestrzeni czy dostęp do światła. Przykładowo, do dużego pokoju dziennego o jasnych ścianach, jeśli chcesz optycznie zmniejszyć jego wielkość, warto wybrać zasłony ozdobne w ciemniejszym kolorze, na przykład DIM 161 lub DIM 163, znajdujące się w naszej ofercie. Odwrotny zabieg możesz zastosować w przypadku pomieszczeń o niewielkim metrażu, gdy zależy Ci na optycznym jego powiększeniu i większym dopływie światła. Wtedy możesz wybrać jasną zasłonę z serii CHIP 154.

Zasłony dekoracyjne stanowią oryginalne uzupełnienie wystroju całego wnętrza. Warto, byś pamiętał o odpowiednim doborze barw. Pokój o ciemniejszych ścianach wymaga przełamania jaśniejszym kolorem. Wówczas zasłona dekoracyjna może być beżowa lub kremowa, np. serie LUX 115 czy CITY 106. To także przełamanie nastroju, jednak warto przy tym pamiętać, że jasne zasłony dekoracyjne do salonu, jeśli są wykonane z przepuszczalnej światło tkaniny, mogą sprawić, że pokój będzie za bardzo nasłoneczniony. W takim przypadku dobrym pomysłem jest materiał zaciemniający na zasłony. W naszej kolekcji znajdziesz je pod nazwami DIM oraz BOB. Działa on w ten sposób, że zaciemnia docelowo pokój, kiedy jest to potrzebne. Łatwe zsunięcie zasłony możliwe jest dzięki zastosowaniu karniszy typu KS oraz wszytych w wykończenia tkaniny zaczepów Microflex®. Materiał zaciemniający na zasłony, w zależności od potrzeby, może być bardziej lub mniej kryjący i działa na zasadzie przyciemniających naklejek na samochodowe okna.

Zasłony dekoracyjne - kolory

Zasłony ozdobne dla Ciebie

Podczas wyboru odpowiednich zasłon do pokoju, pomyśl nie tylko nad takimi kwestiami, jak odcień materiału, ale i jego struktura czy sposób wykończenia. Posiadamy elementy, dzięki którym uzupełnisz domowe wnętrza w oryginalny sposób oraz podkreślisz swój styl. Odpowiednio dobrane dodatki w postaci zasłon dekoracyjnych do salonu będą współgrać z całością wyposażenia, a także pozwolą na zachowanie prywatnego i intymnego klimatu, zwłaszcza wieczorem, przy zapalonym świetle.

Wśród najmodniejszych odcieni zasłon dekoracyjnych królują szarości oraz beże. W naszej ofercie znajdziesz ciekawą propozycję, jaką są materiały DIM 112. Klasyczna czerń idealnie wpasuje się w nowoczesny styl wnętrza, a beżowy rodzaj DIM 107 będzie dobrze wyglądać przy jasnych pomieszczeniach, urządzonych w stylu skandynawskim. Zarówno jedna, jak i druga linia produktów odznacza się zaciemniającą strukturą, dzięki czemu można łatwo zasłonić okna wieczorem lub gdy przeszkadza Ci zbyt mocne słońce.

Zasłony dekoracyjne nie muszą być jednokolorowe. Jeśli zależy Ci na urozmaiceniu wystroju, możesz zdecydować się na oryginalne wzory. W naszym katalogu znajdziesz takie serie jak Flow, idealne do uzupełnienia wykończenia salonu bądź sypialni. Innym przykładem mogą być materiały z serii Star, sprawdzające się w pokojach dziecięcych.

Jeśli jednak szukasz czegoś lekkiego i wpasowującego się w styl skandynawski, mogę polecić Ci serie Lux 115. Z pewnością nada wnętrzu świeżości i oryginalności. Zapewnia on średnie zaciemnienie, co przypadnie do gustu tym, którzy nie lubią grubych zasłon dekoracyjnych. Takie produkty odznaczają się ciekawą strukturą oraz wykonane są z materiału lejącego, który doskonale prezentuje się w każdym pomieszczeniu.

Wybierając zasłony, ważnym elementem jest wybór ich wykończenia. W naszej ofercie znajdziesz produkty posiadające kółka do zawieszenia na karniszu typu rurka, z wszytą taśmę marszczącą lub taśmą fala, które przeznaczone są do karniszy drążkowych lub szynowych, jak i wykonanie fałd stałych, które wyposażone są w haczyki Microflex® do karnisza KS, inaczej szynowego. Ostatnie rozwiązanie jest szczególnie polecane ze względu na łatwość w montowaniu zasłony dekoracyjnej, jak i estetykę wykonania. Do zaczepów Microflex® przeznaczone są karnisze typu KS.

Jeśli ten artykuł był dla Ciebie pomocny, proszę zostaw komentarz, o czym mamy napisać następnym razem. Zawsze zachęcamy do zamówienia próbki materiału w naszym sklepie. Jeśli masz pytania, zachęcamy do kontaktu!

Skomentuj

* Imię:
* E-mail: (Not Published)
   WWW (Site url withhttp://)
* Odpowiedź