jak mierzyć okna?

Aranżacja sypialni – firany i zasłony

Ciemne czy jasne zasłony do sypialni?

Kluczowy punkt programu to oczywiście kwestia zaciemnienia sypialni. Warto także pamiętać o codziennej dyskrecji – opłaca się zainwestować w firanki do sypialni, gdyż uchronią one nas przed niepożądanymi spojrzeniami z zewnątrz, szczególnie jeśli mieszkamy na niższych piętrach lub nasze okna wychodzą na stojące naprzeciwko mieszkanie. Jaka powinna być idealna firanka do sypialni? Po pierwsze powinna pasować do reszty wystroju – na przykład, jeśli stawiamy na minimalizm, warto zdecydować się na jednolitą firanę. Jeśli jednak cenimy sobie bardziej tradycyjny styl powinniśmy postawić na firankę a'la len.  Takie firanki w sypialni nadają temu pokojowi przytulną atmosferę i sprawiają, że możemy czuć się w niej komfortowo. Do tego typu firan warto dobrać klasyczne zasłony do sypialni – najlepiej w ciepłych, beżowych lub białych odcieniach. Zasłony do sypialni mogą być także jasne, na przykład kremowe. Taki kolor też świetnie pasuje do firanek, warto jednak zadbać o to, aby kolorystycznie te dwa materiały nie zlewały się ze sobą. Minus jasnych zasłon do sypialni jest taki, że mogą przepuszczać światło słoneczne, kiedy akurat potrzebujemy ciemności. Warto wtedy zdecydować się na naprawdę gruby materiał, na przykład zamsz lub materiał typu blackout. Takie zasłony do sypialni będą nie tylko eleganckie, ale także miłe w dotyku i bardzo wytrzymałe.

Firany do sypialni – nowoczesne czy tradycyjne?

W związku z ogromną popularnością minimalizmu coraz częściej wybiera się proste firany do sypialni. Nowoczesne rozwiązania są najczęściej także praktyczne, co sprawdza się w kontekście użyteczności sypialni. Najlepiej jednak zastanowić się nad tym, czy nowoczesne firany do sypialni mają być jednolitego koloru, czy na przykład mają przykuwać uwagę swoim wyrazistym wzorem lub barwą. Warto pamiętać, że firany do sypialni, nowoczesne czy nie, powinny przede wszystkim spełniać swoją funkcję, a więc chronić ten pokój przed nadmiernym dostępem światła słonecznego. Dlatego firany do sypialni nie powinny być zbyt cienkie – inaczej będzie to zwyczajnie zbędny zakup, szczególnie biorąc pod uwagę obecność firan. Firany do sypialni, nowoczesne czy raczej tradycyjne, są jednak świetnym pomysłem na dekorację, jako że nadają sypialni dość przytulny wystrój, szczególnie jeśli są w pastelowych, ciepłych kolorach.

Sypialnia – miejsce dla Ciebie

Warto pamiętać, że sypialnia ma być miejscem, gdzie możesz odpocząć i zrelaksować. Aranżacja sypialni powinna Ci na to pozwalać, dlatego warto kierować się swoim gustem i przyzwyczajeniami w trakcie doboru dekoracji.

Skomentuj

* Imię:
* E-mail: (Not Published)
   WWW (Site url withhttp://)
* Odpowiedź