jak mierzyć okna?

Jak kolor wpływa na człowieka ? cz.1

Jak kolor wpływa na człowieka? 

Kolor jest wszędzie. Otwórz oczy i spójrz. Wszystko wokół Ciebie ma barwę - niebieską, czerwoną, żółtą, zieloną. Kolor jest jak wizualny język rozumiany przez wszystkich, który nadaje, rzeczom i pomieszczeniom, określony charakter. A nie jest to bez znaczenia na naszą kondycję psychiczną i emocjonalną. Kolor może wpływać na samopoczucie, zmieniać nastrój, wzbudzać złość, wywoływać szczęście lub przywoływać na myśl uczucie obojętności i smutku. 

Zatem każdy kolor w twoim domu, może mieć wpływ na pracę, zabawę i ogólnie na twoje życie. Wybór palety kolorów może dodać ci energii lub wywołać niepokój. Może uspokoić lub pobudzić. Wszystko zależy od kolorów i kombinacji.

Zanim zaprosisz go do swojego domu, poznaj bliżej psychologię kolorów!

Czerwony

Czerwony wyraża uczucie energii, wojny, niebezpieczeństwa, siły, mocy i determinacji. Często łączy się to z uczuciami, takimi jak pasja, podekscytowanie i energia.

Czerwony kolor w pomieszczeniu, jak go użyć?

Czerwień świetnie sprawdza się w kuchni bo wiadomo, że zwiększa apetyt, a ściany z takim akcentem mogą zmienić sposób postrzegania pomieszczenia. Może być świetnym wyborem dla domowych biur i kreatywnych przestrzeni.

Różowy

Niedoceniany jako kolor. Róż to delikatny odcień, który reprezentuje miłość i kobiecość, współczucie, opiekę i miłość. 

W zależności od odcienia może sprawić, że pokój będzie zabawny, kobiecy lub/i przytulny. 

Różowy kolor w pomieszczeniu, jak go użyć?

Jako, że odcień niosą ukojenie, świetnie sprawdzi się sypialni. Można go łatwo zastosować do projektów salonu. Może być stosowany w „dziewczęcych” pokojach lub w celu dodania szyku lub komfortu jadalni.

Pomarańczowy

Pomarańczowy kojarzy się z radością, słońcem i tropikami. Reprezentuje entuzjazm, fascynację, szczęście, kreatywność, determinację, atrakcyjność, sukces, zachętę i stymulację. Jest to kolor albo kocha, albo nienawidzi. Czerwono-pomarańczowy odpowiada pożądaniu, namiętności, agresji i pragnieniu. Złoto, nieco odległa odmiana pomarańczy, wywołuje poczucie prestiżu; oznacza mądrość i przywodzi na myśl bogactwo. 

Gdzie się sprawdzi?

Podobnie jak czerwień, pomarańcz pobudza apetyt i jest wspaniałym kolorem w kuchni i w sali do ćwiczeń. Odprężająca może być morela lub terakota. Jasny pomarańczowy dodaje ciepła. Jednak może być przytłaczający, jeśli jest nadmiernie użyty.

Żółty

Żółty to kolor słońca. Nic dziwnego, że kojarzy się z radością, optymizmem i energią. Jasnożółty kojarzy się z intelektem, świeżością i radością. Jest świetną farbą do domu wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Idealnie pasuje do:

Praktycznie do każdego pomieszczenia. Użyty “od góry do dołu” może być przytłaczać, jednak wyraziste żółte meble i odważne dodatki, zapewniają piękną stylizację. Złote odcienie warto wykorzystać w przyciemnionych obszarach domu, aby wprowadzić wrażenie gry światła i przestrzeni. Aby 

uzyskać wyrafinowany wygląd, można łączyć ciemno żółty i szary. Żółty z pomarańczowym to doskonały wybór do pomieszczeń śniadaniowych.

Uważaj jednak: badania pokazują, że ludzie częściej tracą panowanie nad sobą w całkowicie żółtym wnętrzu, dlatego należy używać go oszczędnie. Nie stosuj też matowego lub przygaszonego żółtego, gdyż oznacza ostrożność, rozkład, chorobę i zazdrość.

Zielony

Uważany za najbardziej uspokajający dla oka, przynoszący poczucie spokoju i bezpieczeństwa. Symbolizuje wzrost, harmonię, świeżość i płodność. Ogólnie sprawia, że ​​ludzie czują się bardziej bezpiecznie, również emocjonalnie. Natychmiast przywodzi na myśl świat przyrody, dlatego jest to niesamowity sposób na zaproszenie natury do wnętrza, zwłaszcza jeśli Twój mieszkasz w miejscu z niewielką ilością otaczającej zieleni.

Pasuje do:

Każdego pomieszczenia w domu i może działać uspokajająco, gdy jest używana jako główny kolor do dekoracji. Połączenie jasnej zieleni z szarością może stworzyć nowoczesny wygląd, a użycie różnych odcieni w jednym pomieszczeniu może wnieść przyjemny kontrast. Zapewnia idealny kolor ścian w przestrzeniach, w których trzeba otworzyć umysł, takich jak kuchnie i studia domowe, a ponieważ jest ściśle powiązany z pieniędzmi, jest dobrym wyborem w przypadku obiektów biznesowych.

Niebieski

Niebieski to bez wątpienia jeden z najsilniejszych odcieni. Głębokie, odważne odcienie, takie jak granat i błękit królewski, wspaniale budzą zaufanie i kojarzą się z godnymi podziwu cechami, takimi jak lojalność, zaufanie, spokój i sukces.

Użyj go do:

W swojej jaśniejszej odsłonie wprowadzają w domu poczucie spokoju i wyciszenia, dzięki czemu świetnie sprawdzają się w sypialniach, łazienkach i pomieszczeniach mieszkalnych, w których chcesz się zrelaksować.

Fioletowy

Fiolet kojarzy się z bogactwem emocji, od głębi i kreatywności po fantazję i szlachetność. Niesie królewski urok, a także sugeruje luksus, który nadaje tonowi prawdziwą obecność w przestrzeni.

Dobierz go do:

Dobrze prezentuje się zarówno w kobiecych przestrzeniach, jak i  ciemniejszej wersji odcienia mogą być niesamowicie męskie. Może nadać projektowi głębi i jest kojarzony z luksusem i kreatywnością. Jaśniejsze odcienie fioletu, takie jak lawenda, mogą nadać sypialni uspokajający charakter. Projektanci wnętrz używają fioletu, aby dodać dramatyzmu, stworzyć modny styl, łącząc fiolet, pastele i sztukę współczesną; Możesz dodać akcenty z neonowym fioletem lub dodać pomieszczeniu tajemniczego charakteru  akcentem z ciemnego fioletu.

SZARY

Jeden z tych wszechstronnych kolorów, który może przybrać różne osobowości. Uważa się, że cień w psychologii koloru wpływa na poczucie bezpieczeństwa, inteligencji i solidności.

Sprawdzi się:

W domach rodzinnych z pobudliwymi maluchami gdyż wywołuje uczucie spokoju i opanowania. Jak w przypadku każdego koloru, dużo zależy od tego, jak wykorzystasz barwę. Efekt może być miękki i delikatny lub mocny i akcentowy.Gdy ściany są zalane matową szarością dominuje ona w pomieszczeniu i działa jako ostry kontrast z białym sufitem. A aksamitna szara sofa może wyeksponować odcień w bardziej miękkim osłonie.

CZARNY

Mocny, dramatyczny i tajemniczy. Bez względu na to, czy nie wiesz, w co się ubrać, ani jaki kolor mebli wybrać, neutralność czerni zapewnia eleganckie wyrafinowanie.

To sprawdzony kolor akcentujący w przestrzeniach. 

Wyróżnij go w:

Nowoczesnych i industrialnych wnętrzach. Nadaje ponadczasowy urok pomieszczeniu użyty w wyrazistej aranżacji mebli, precyzyjnym detalom architektonicznym lub nowoczesnej tapicerce.

Czerń zapewnia szykowne wnętrza bez wysiłku, które można uzupełnić dowolnym akcentem kolorystycznym.

BRĄZOWY

Brąz kojarzy się z uczuciem komfortu i relaksu. Bogate brązowe ściany w połączeniu z odpowiednią sofą i poduszkami są niezwykle zachęcające i przywołują myśli o przytulności i towarzystwie.

Mówi się, że neutralny odcień jest również symbolem struktury, wsparcia i stabilności. 

Odpowiedni do:

Pomieszczeń takich jak kuchnie, zapewniając gustowne i ponadczasowe tło na rodzinne spotkania. Sprawdzi się również w surowym, męskim otoczeniu, ponieważ wiele naturalnych materiałów, jak drewno i kamień, ma brązową paletę.

Skomentuj

* Imię:
* E-mail: (Not Published)
   WWW (Site url withhttp://)
* Odpowiedź