jak mierzyć okna?

Jak użyć koloru roku 2021

Jak użyć koloru roku 2021

Od mody po iPhone'y, wybór koloru roku przez Pantone, każdego roku wpływa na cały przemysł kosmetyczny, modowy i wnętrzarski. Inspiruje też nas do wprowadzania tych kolorów na wiele fascynujących sposobów. Efekty łatwo można zauważyć zarówno w mediach społecznościowych jak
i w naszych domach. 

Kolorowa para siły i optymizmu, Ultimate Gray i Illuminating, to odcienie zarówno odważne, zdecydowane, jak i silne w swoim wyrazie. Może dlatego projektanci sugerują użycie ich z rozwagą i proponują zacząć od zapraszania tych kolorów jako akcentów. Więc jeśli samodzielnie dekorujesz swoje przestrzenie, rób to poprzez ewolucję, a nie rewolucję. 

Zanim pójdziesz na całość i przemalujesz salon, przeczytaj kilka inspiracji dla twojej przestrzeni, garderoby i social mediów.

Uzupełniający się Duet 

Ultimate Gray i Illuminating to świetne połączenie, które wprowadza nastrój w każdym pomieszczeniu w domu, dodając do niego dawkę słońca
i pozytywny nastrój.

Zestawienie obu kolorów (lub tylko jednego z nich) w pościeli i akcesoriach domowych, w tym poduszkach i blatach stołowych, dodaje witalności
i optymizmu.

Idealne połączenie zarówno dla każdego biura, jak i w przestrzeni komercyjnej. Ultimate Gray stanowi solidną, wspierającą i kojąca bazę dla Illuminating, jaskrawej żółci, która zwiększa świadomość i wzmacnia intuicję, a w zamyśle Pantone oświetla drogę do intelektualnej ciekawości, oryginalności i otwartego umysłu.

Fantazyjnym pomysłem, jest pomalowanie drzwi wejściowych w kolorze jasnożółtym. W ten sposób przekazujesz światu jasną, ciepłą i przyjazną wiadomość. Jeśli się zdecydujesz, to nie zapomnij stonować tego przekazu solidną szarością w odcieniu Ultimate Gray w zewnętrznych wykończeniach. 

Illuminating czyli iskrzący żółty

Żółty to kolor pięknie prezentujący się w kuchni. Jako talerze, kubek, podkładka czy obrus. A może zdecydujesz się zaprosić go jako wielki żółty szklany słój, który wypełnisz świeżą zielenią? Taki zabieg sprawi, że będziesz mieć coś sezonowego, a miło jest otaczać się czymś, co jest aktualne i odpowiada zmieniającej się porze roku. W tej chwili są to gałązki holly, a na wiosnę piwonie czy stokrotki. W lecie możesz znaleźć kwiaty na łące, przynieść z przydomowego ogrodu lub zamówić w kwiaciarni.

Ultimate Gray stabilna szarość

Szarości również możesz użyć do teksturowana ściany, aby dodać kolejną warstwę i przyciągający wzrok dodatek do pomieszczenia.

Ultimate Gray jest neutralny i na pewno ma swoje miejsce, choć czasami potrafi wprowadzić odrobinę melancholii. Łatwo można go wkomponować
w nasz wystrój wykorzystując do tego garnki, donice lub nakrycia stołowe.

Pantone w social mediach

Dwugłos żółtego (Illuminating) koloru o znacznej widoczności, a zarazem refleksyjnego, ze stabilną barwą szarości (Ultimate Gray) wizualnie wyraża zauważalny komunikat bez względu na to, gdzie się pojawia. 

Jeżeli chcesz świeżości w swoich postach - to zestawienie przyjemnego złocistego odcienia z cichym przygaszonym szarym, wprowadzi przesłanie witalności w solidny fundament niezawodności, mądrości i doświadczenia. 

Projektanci mówią, że przestrzeń mieszkalna musi być trzema rzeczami, które przemawiają do odbiorców w mediach społecznościowych. Są to warstwy, czystość i wykończenie. Podczas gdy Ultimate Gray może być postrzegany jako ciut melancholijny, Illuminating czyli jaskrawo-żółty jest wręcz zaprojektowany dla mediów społecznościowych. 

Użyj poduszek, kocy, kapy czy narzut lub garnków kuchennych, a nawet wazonów w odcieniach Ultimate Gray i Illuminating. To może być świetnym sposobem na włączenie obu kolorów w przestrzeń, tak aby efekt był naturalny i świeży, nie będąc jednocześnie przytłaczającym.

Ważne są proporcje. Specjaliści ostrzegają przed stosowaniem koloru Illuminating jako podstawowego koloru ścian, ponieważ może on niekorzystnie wpływać na oświetlenie. A ono jest zawsze kluczem do tego, jak odbieramy przestrzeń. Sprawia, że pokój wydaje się lżejszy, jaśniejszy i bardziej atrakcyjny.

Nie maluj sypialni na żółto. Ściana akcentowa w salonie, również może nie być najlepszym pomysłem. Niezależnie od odcienia farby, którą umieścisz na ścianie, światło odbija się od niej i zmienia koloryt ludzkiej skóry.
W pokoju, który jest cały żółty, odbijające się światło może sprawić, że ludzie w nim przebywający, będą wyglądać jakby mieli odcień żółtego lub zielonego na twarzy. 

Projektanci zauważyli również, że algorytmy na platformach społecznościowych mogą promować posty, które zawierają Kolor Roku Pantone'a.

Odbijający żółty kolor umieszczony na zdjęciu, będzie działać na naszą korzyść. Może przyciągnąć sporo uwagi, ponieważ podczas przewijania postów, te zawierające jasny kolor będą się wyróżniać. 

"Klientowi nie poleciłabym malowania całego pokoju na jaskrawy kolor. Jednak na zdjęciach w social mediach, jeśli w pokoju jest jasnożółty, może wyglądać to atrakcyjnie.” - przekonuje architektka wnętrz. I dodaje: “Kontrastowe kolory to świetny sposób na dodanie głębokiego wymiaru
w przestrzeni.”

Na koniec nie zapominaj, że duet Pantone można wykorzystywać wszechstronnie. Łączyć lub rozdzielać i używać w równych proporcjach, niezależnie od tego, czy chodzi o ubrania, makijaż, wyposażenie domu, projekt produktu czy opakowanie.

zdjęcia od Homebook

Skomentuj

* Imię:
* E-mail: (Not Published)
   WWW (Site url withhttp://)
* Odpowiedź