jak mierzyć okna?

Firany i zasłony jaka jest różnica?

Firany i zasłony różnica

W tym wpisie spróbuje Ci wyjaśnić, dlaczego firanki i zasłony różnią się od siebie.Firana jest to delikatny materiał, który zakrywa okno, a jednocześnie odbija światło słoneczne, co sprawi, że twoje pomieszczenie będzie jaśniejsze. Firanki mogą być z różnych materiałów. Mamy firanki z: woalu, mogą być firanki we wzory oraz z samych nitek. Są też firany z grubszego materiału, które często nazywamy firano zasłoną. Są to tak zwane inbeetweny, czyli coś pomiędzy firaną a zasłoną i mogą one wisieć same na oknie bez zasłony.

Firany zasłonowe są bardzo fajnym rozwiązaniem w pomieszczeniach, gdzie nie masz miejsca na powieszenie zasłon. Wyobraź sobie pomieszczenie, w którym jest rozsuwane okno i jest ono osadzone przy ścianie i jest karnisz elektryczny. Nie ma miejsca na zasłony, prawda? I właśnie w tym przypadku świetnie sprawdza się firano zasłony z grubszego materiału.

Co daje ci firana? A to, że sprawi, iż surowe okno, będzie  ubrane i nada mu charakter. Pokój, w którym zawieszone są firany i zasłony staje się ciepłym i sympatycznym pomieszczeniem.

Wzorów firan na rynku jest bardzo dużo i jest w czym wybierać, dlatego wybierz taką, którą będzie odpowiednia dla ciebie i twojego pokoju.

Gdzie najlepiej prezentują się firany?

Firana i zasłona do salonu to najczęstsze połączenie w tym pomieszczeniu. Chociaż moim zdaniem firana i zasłona to świetne połączenie do każdego wnętrza, gdzie tylko jest na nie miejsce.Zasłony – za słoń, zasłoń swoje okno. Jest to materiał grubszy od firany, przez co po zaciągnięciu zasłon jest ciemniej w pomieszczeniu. Materiałów na zasłony jest mnóstwo, jest w czym wybierać. Są materiały cienkie, grube, welurowe, zaciemniające, gładkie i we wzory. Wystarczy poszukać, a znajdziesz odpowiedni materiał dla siebie i twojego wnętrza.

Zasłonę połączysz z firaną, z roletą rzymską, z plisą lub może na oknie wisieć sama. Zasłony występują w formie dekoracyjnej - tak zwane szorty do salonu, które zasłaniają całe okno oraz mogą być zasłony krótkie. Tutaj także występuje duże pole manewru, funkcji zasłon jest wiele i tu również tylko zależy od Ciebie jaką wybierzesz.

Firany i zasłony możesz łączyć, jak chcesz i z czym sobie zapragniesz. Hamuje Cię tylko twoja wyobraźnia.

Zobacz film, na którym wyjaśniam, co różni firany i zasłony.

Firany i zasłony różnica

Skomentuj

* Imię:
* E-mail: (Not Published)
   WWW (Site url withhttp://)
* Odpowiedź