jak mierzyć okna?

Jak wybrać rolety rzymskie?

Odpowiednia aranżacja okien to bardzo istotna kwestia. Na wybór rolety ma wpływ wiele aspektów naszego życia, dlatego to, na jakie rolety się zdecydujemy, powinno być gruntownie przemyślane. Aranżacja okien spełnia nie tylko funkcję dekoracyjną, ale ma także zastosowanie praktyczne. W poniższym tekście poruszymy najważniejsze zagadnienia dotyczące właściwego doboru wewnętrznej dekoracji okien, skupiając się przede wszystkim na roletach rzymskich, które cieszą się wciąż rosnącą popularnością.

Rolety rzymskie nie są nawijane na rolkę, ale charakteryzują się tym, że po pociągnięciu za łańcuszek składają się subtelnymi falami. Działają za pomocą prostego mechanizmu, a dzięki wzmocnieniu poprzecznymi fiszbinami, układają się równomiernie, wyglądając bardzo estetyczne i elegancko. Jest to wyjątkowo proste rozwiązanie, które łączy w sobie lekkość firany z praktycznością rolety z materiału. Rynek rolet okiennych jest bardzo bogaty, dlatego jeszcze przed zakupem warto przeanalizować wszystkie czynniki mające wpływ ich funkcjonalność.

Dobór rolet rzymskich

Jak wybrać rolety rzymskie?

By rolety rzymskie przez długi czas cieszyły oczy, a także były funkcjonalne i wygodne w codziennym użytkowaniu, powinny być dostosowane nie tylko do naszego gustu, ale także do wnętrza, w jakim mają być zawieszone. Rolety rzymskie dobieramy zawsze do rodzaju pomieszczenia, inne zastosujemy w salonie czy kuchni, a jeszcze inne w łazience czy pokoju dziecięcym. Różnica będzie polegać przede wszystkim na użytym materiale, jego gramaturze i kolorystyce.

W pokojach sypialnianych warto zastosować tkaninę o niskim stopniu przejrzystości, aby nawet w trakcie letnich miesięcy, kiedy noce są krótkie, a słońce świeci już od samego rana, zapewnić sobie komfortowy i niezakłócony niczym sen. Natomiast do pomieszczeń takich jak łazienka i kuchnia, poleca się dobór materiałów transparentnych. Zapewniają one intymność i chronią przed wzrokiem ciekawskich, ale jednocześnie przepuszczają dużo światła słonecznego, tworząc przytulny, nastrojowy klimat.

Kolejną kwestią, która wpływa na wybór rolet rzymskich, jest sposób montażu. Istnieje kilka możliwości ich zamontowania. Najbardziej popularne są rolety rzymskie instalowane do ściany, sufitu, a także skrzydeł okna (pozwalając na funkcję uchylną okna) lub bezpośrednio na karniszu rurowym.

Zalety rolet rzymskich

Zalety rolet rzymskich

Rolety rzymskie te charakteryzują się dużą uniwersalnością, jednocześnie oferując indywidualne rozwiązania dotyczące tkaniny, kolorystyki, stylu czy deseniu materiału. Można kupić je gotowe lub zdecydować się na zamówienie personalizowanych rolet idealnie dopasowanych do wymiarów okien. Doskonale spisują się w pomieszczeniach, w których brakuje miejsca na tradycyjne zasłony na karniszu.  Wśród najczęściej wymienianych zalet są:

  •          praktyczność – zimą zatrzymują ciepło, a latem chronią przed palącym słońcem;
  •          uniwersalność montażu;
  •          łatwość utrzymania w czystości – można je zdemontować i w zależności od materiału wyprać w pralce lub oddać do prania chemicznego;
  •          różnorodność – można je wykonać z rozmaitych tkanin syntetycznych, a także naturalnych tkanin;
  •          wygoda i prostota obsługi.

Jeśli jesteś zainteresowany roletami rzymskimi, skontaktuj się z nami. Pomożemy dobrać idealne rozwiązania dla Twoich wnętrz.  

Skomentuj

* Imię:
* E-mail: (Not Published)
   WWW (Site url withhttp://)
* Odpowiedź