jak mierzyć okna?

Jakie rolety zapobiegają nagrzewaniu się pomieszczeń podczas lata?

Piękna, letnia pogoda z czasem staje się już nie do wytrzymania. Kiedy upał okazuje się nieznośny, najczęściej w domowym zaciszu chcemy schronić się przed parzącym słońcem i po prostu schłodzić. W wielu przypadkach okazuje się być to trudne zadanie, gdyż do środka „wpada” ciepłe powietrze. Mało bowiem osób zdaje sobie sprawę, że odpowiednia aranżacja pomieszczeń, a dokładniej mówiąc okien, może temu zapobiec i rozwiązać nasz problem. Jakie zatem rolety przeciwsłoneczne należy wybrać, aby zadbać o aspekty estetyczne, jak i praktyczne, kiedy temperatura powietrza przekracza 30° Celsjusza, a my mamy dosyć duchoty oraz spiekoty?

Rolety rzymskie do zadań specjalnych

Rolety rzymskie typu blackout

Materiałowe  rzymskie-blackout blokują w 100% dostęp promieniowania słonecznego do pomieszczenia. Tym samym pełnią jeszcze jedną ważną funkcję. Jest nią zapobieganie nagrzewaniu się pomieszczeń. Jak wiadomo – niższa temperatura powietrza oznacza komfort wypoczynku.

Jednak jak się okazuje, montaż rolet rzymskich to nie tylko propozycja na letnie, upalne miesiące. Sprawdzą się one w ciągu całego roku, szczególnie w sypialni, której okna wychodzą na wschodnią stronę świata. Pierwsze promienie słońca wpadające przez okno, raczej nie sprzyjają temu, aby móc dalej oddawać się marzeniom sennym w weekendowy poranek. Jednak rolety rzymskie zaciemniające, dzięki swym właściwościom stworzą idealne warunki do wypoczynku, długiego, niczym niezakłóconego, błogiego snu. To doskonała ochrona wnętrz przed słońcem. Polecana jest także do pokojów dziecięcych, kiedy chce się zadbać o wyregulowanie ich trybu snu. Dziecko jest bowiem bardziej chętne do spania, kiedy może wypoczywać w komfortowych warunkach, czyli przy zasłoniętych oknach i optymalnej temperaturze powietrza.

Rolety rzymskie blackout – szeroka gama kolorystyczna

Kolory rolet rzymskich

Już nie trzeba wybierać pomiędzy wygodnym snem a wyglądem sypialni lub salonu. Ochrona wnętrz przed słońcem dzięki roletom rzymskim pozwala osiągnąć kompromis w tych kwestiach.

Rolety rzymskie to obecnie gama kilkudziesięciu kolorów w zróżnicowanych odcieniach. Jaki jednak będzie odpowiedni, jeśli chcemy stworzyć przyjemne, energetyzujące wnętrze, a co sprawdzi się w przypadku aranżacji mającej sprzyjać relaksowi? W pierwszym z wymienionych przykładów warto postawić na jasne i pastelowe barwy. Z kolei ciemne kolory wprowadzą do pomieszczenia, np. sypialni, aurę tajemniczości. Warto również nadmienić, że jasne kolory optycznie powiększają pomieszczenie i idealnie komponują się z minimalistycznym wystrojem. Z kolei ciemne wpasują się w surowy, industrialny klimat, a także nowoczesny.

Jeśli mają Państwo wątpliwości, jakie rozwiązania najlepiej dopasują się do mieszkania albo siedziby firmy, zachęcamy do skontaktowania się z nami.

Skomentuj

* Imię:
* E-mail: (Not Published)
   WWW (Site url withhttp://)
* Odpowiedź