jak mierzyć okna?

Modne zasłony, które podbiją salony wiosną i latem 2016 roku, to takie, które są bardzo lekkie i zwiewne niczym mgiełka. Materiały, z których wykonuje się nowoczesne zasłony, to przede wszystkim len, cienka bawełna oraz batyst. Wszystkie te materiały mają tę zaletę, że przepuszczają światło, a więc pozwalają wpadać do wnętrza promieniom słonecznym.

Aby zasłony nowoczesne w jednolitym kolorze nie były monotonne, w tym sezonie preferuje się obszycie ich ciemniejszą tasiemką. W sezonie wiosna/lato 2016 zdecydowanie królować będą zasłony pastelowe. A jeśli są tutaj tacy, którzy nie lubią zasłon w jednolitym kolorze i stawiają na wzory, to mamy dla nich dobrą wiadomość.

Wzory też są trendy, pod warunkiem, że mają motyw roślinny. Czyli jeśli chcemy mieć modne zasłony we wzory, to musimy postawić na kwiaty, łąki, listki etc. Zatem bawmy się modą i dekorujmy nasze okna zasłonami, jednak pamiętajmy, aby były one zwiewne i pastelowe. Niektórzy są też zwolennikami cordonów, czyli nowoczesnych zasłon, tzw. makaronów, które przede wszystkim pełnią funkcję ozdobne.