jak mierzyć okna?

Moda towarzyszy nam na każdym kroku, również w kontekście wystroju wnętrz. Dobór firan ściśle więc jest związany z tym, jak zaaranżowane mamy sypialnię, kuchnię czy pokój dzienny. Jeśli w salonie znajdują się meble o prostych kształtach, bardzo popularne w ostatnim czasie, to idealnie sprawdzą się wtedy firanki nowoczesne, które charakteryzuje prostota.

Dodatkowo, gdy nasze wnętrze jest przestronne, najlepiej, żeby firana była długa, aż do samej ziemi. Ogólnie rzecz biorąc, najmodniejsze firany tego sezonu są lekkie i zwiewne. Jeśli chodzi o kolorystykę, to modne nowoczesne firany są przede wszystkim białe, a elementem dodającym im charakteru są zasłony. Aby uzyskać we wnętrzu elegancki, nieco ekskluzywny design, możemy pokusić się o tkaniny połyskujące.

Trzeba tylko pamiętać o umiarze. Wnętrze, które urządzone zostało w wyrazistym stylu, warto, aby miało stonowane firany. W innym wypadku pomieszczenie może stać się przytłaczające. Modne firanki odmienią każde wnętrze i sprawią, że pomieszczenie zyska zupełnie nową jakość.