jak mierzyć okna?

Wystrój okien w salonie

Planowanie wystroju okna to prawdziwe pole do popisu dla tych, którzy nigdy nie czuli się projektantami wnętrz. Im okno jest większe, tym bardziej przestronne i daje szersze możliwości aranżacyjne. Przede wszystkim to ogromna ilość naturalnego światła wpadająca do wnętrza.

Dekoracje okienne

Jeśli na dekoracje okienne mamy ograniczony budżet, warto rozpocząć od miejsca, w którym przebywamy w ciągu dnia najczęściej i zapraszamy gości. Salon to serce naszego domu, gdzie udajemy się tuż po przebudzeniu. Lubimy tutaj czytać gazetę, książkę, oglądać telewizję, pić kawę, biesiadować z rodziną lub znajomymi, plotkować z przyjaciółkami – więc musi to być miejsce wyjątkowe.

Wystroj okien w salonie

Zatem i wystrój okien w salonie powinien taki być. Zadbajmy o wszystkie detale, abyśmy chcieli przebywać w nim jak najczęściej. Postawmy na takie detale, które mogą zdradzać, co lubimy, jacy jesteśmy, co nas interesuje, jaki mamy temperament.

Firany i zasłony – jakie kolory warto wybrać?

Pamiętajmy o tym, że kolor ma ogromne znaczenie. Żywe kolory zasłon czy firan to domena osób przebojowych, kreatywnych, z niezliczoną ilością pomysłów. Ich otoczenie może pobudzać nas do działania. Z kolei neutralne barwy, takie jak biel, beż, szarość czy czerń zarezerwowane są dla tych, którzy stawiają na klasykę w najlepszym wydaniu. To bezpieczne połączenia. Będą one pasowały do każdego rodzaju mebli i każdej kolorystyki. Kolory ziemi sprzyjają wypoczynkowi. Jasne barwy po zasłonięciu okien sprawią, że pomieszczenie będzie wydawało się optycznie większe. A co kiedy salon wydaje się za niski? Wówczas dekorujemy okna w pionowe pasy. Sprawią one, że salon będzie wydawał się wyższy dla osób w nim przebywających. Jeśli natomiast chcemy rozweselić domową przestrzeń, to wystarczy postawić na połączenie bogatych kolorystycznie wzorów kwiatowych.


W taki prosty sposób można samodzielnie zastosować różne metody projektantów wnętrz.

Styl firan i zasłon idealnych do Twojego salonu


Wystrój okien w salonie pozwoli zdefiniować Twoją przestrzeń. Styl zasłon lub firan określi charakter wnętrza i nada mu odpowiedni wygląd. Do wyboru mamy m.in. styl rustykalny, prowansalski, romantyczny, chick&elegant, modern czy minimalistyczny, skandynawski. Możemy wybrać firanki lub zasłony na metalowych kółkach, czy eleganckich plisach na specjalnych haczykach Microflex albo bardziej tradycyjne wykończenie na taśmie. Aranżację okien mogą stanowić również rolety (tradycyjne lub rzymskie) – dzięki nim nadamy wnętrzu „rys” nowoczesności.
Nie zapomnijmy o karniszu, który idealnie wkomponuje się w całość wystroju okien. Jeśli tkaniny są wzorzyste, w intensywnych kolorach, karnisz powinien charakteryzować się prostotą. Jeśli natomiast wybierzemy bardzo subtelne, delikatne materiały, nieco zaszalejmy z karniszem – aby sam w sobie stanowił dodatkową dekorację w salonie.

Kolory Pantone do salonu

Jeśli chcesz podążać za aktualnymi trendami w wystroju wnętrz, koniecznie zwróć uwagę na kolory roku 2016 wg. PANTONE lub też wprowadź świeżość do pomieszczenia, stosując dekorację okna w stylu „jungle” – który już niebawem pojawi się w naszej kolekcji.

Skomentuj

* Imię:
* E-mail: (Not Published)
   WWW (Site url withhttp://)
* Odpowiedź