jak mierzyć okna?

Aranżacje okien kuchennych

Aranżacje okna w sypialni

Urządzanie wnętrz nowego domu sprawia dużo przyjemności, ale zarazem stanowi niemałe wyzwanie. Jak sprawić, by pomieszczenie było zarazem funkcjonalne, stylowe i przytulne? Wybrać styl nowoczesny czy tradycyjny? Postawić na wygląd czy wymiar praktyczny? Przy aranżacji kuchni, te dylematy nabierają dużego znaczenia. Warto zdać sobie sprawę, że nie są to kwestie nie do rozstrzygnięcia – wręcz przeciwnie, pewne sprytne triki pozwolą nam nawet z kuchni o małym metrażu uczynić pomieszczenie, które wyda się przestronne, a także połączyć w niej aspekty funkcjonalności oraz dekoracyjności. Jeżeli zatem szukamy sposobów na wizualne odświeżenie kuchennego okna bądź jego urządzenie od podstaw, warto zapoznać się z pewnymi uniwersalnymi wskazówkami.

Dekoracja okna w sypialni

Okno kuchenne – wymiar praktyczny

Skupiając się w pierwszej kolejności na aspekcie praktycznym, warto zwrócić uwagę na kwestie takie jak:

  • Usytuowanie okna – Promienie słoneczne są szczególnie mocne właśnie w tych porach dnia, poza tym jest to czas, który często spędzamy właśnie w kuchni – przygotowując obiad po pracy czy też zmywając naczynia. Silne światło słoneczne może niekorzystnie wpływać na kondycję mebli i sprzętów kuchennych. Warto też zwrócić uwagę na położenie okna względem zlewu czy kuchenki. Ważna jest także częstotliwość otwierania skrzydła okiennego. Jeśli okno znajduje się w pobliżu kuchenki lub zlewu, dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie wodoodpornego materiału serii BOB, np. BOB 133,134 czy 136.

  • Bliskość innych mebli kuchennych – jeżeli znajdują się one tuż przy oknie, możemy mieć problem z zamontowaniem rolety rzymskiej czy firanki na karniszu. Warto wtedy się z nami skonsultować i wysłać zdjęcia okna na nasz mail sklep@dekorujonline.pl chętnie pomożemy w trudnych przypadkach i doradzimy jak dekoratorzy wnętrz.

  • Odległość od zlewu – tutaj znowu mamy do czynienia z dolną przestrzenią okienną. Determinuje ona wybór długości zasłon oraz stosowanych mechanizmów podnoszących rolety czy żaluzje. Pozostawienie dekoracji bez możliwości ich podciągnięcia do góry będzie skutkowało powstawaniem na nich zabrudzeń oraz zachlapywaniem przy każdym użyciu zlewu.

Dekoracja okna kuchennego – jakie rozwiązanie wybrać?

Jeśli chodzi o zasłony okienne, dużą popularnością w ostatnim czasie cieszą się rolety rzymskie. Proste w obsłudze, wykonane z materiałów łatwych w czyszczeniu, posiadają nieocenione walory dekoracyjne. To połączenie funkcjonalności i atrakcyjności wizualnej czyni z nich najmodniejsze dekoracje okienne. W przypadku problematycznych okien, na przykład niekorzystnie osadzonych bądź położonych w zbytniej bliskości zlewu czy szafek kuchennych, polecamy firany i zasłony na miarę. Bogaty asortyment DekorujOnline.pl umożliwia dostosowanie wyglądu oraz funkcji do indywidualnych wymagań, dzięki czemu aranżacja jest w pełni spersonalizowana. Dostępne są na przykład serie zasłon zaciemniających, transparentnych (serie DIM), a także firany inbetween (m.in. serie BEST 143, TOP 157 czy LACE 138). Przy aranżacji okna kuchennego kluczową rolę odgrywa połączenie aspektu praktycznego z dekoracyjnym bowiem w kuchni, będącej pomieszczeniem użytkowym, funkcjonalność powinna zawsze stać na pierwszym miejscu.

Jeśli ten artykuł był dla Ciebie pomocny, proszę zostaw komentarz, o czym mamy napisać następnym razem. Zawsze zachęcamy do zamówienia próbki materiału w naszym sklepie. Jeśli masz pytania, zachęcamy do kontaktu!

Skomentuj

* Imię:
* E-mail: (Not Published)
   WWW (Site url withhttp://)
* Odpowiedź