jak mierzyć okna?

Jak zaaranżować okno w jadalni?

Jadalnia w każdym domu spełnia istotną funkcję w życiu domowników. To miejsce, gdzie nie tylko można wspólnie zjeść posiłek, ale także odpocząć po ciężkim dniu i spędzić czas z najbliższymi. Jest ważną przestrzenią nie tylko na święta, gdy spotykasz się przy wspólnym stole z całą rodziną. Także na co dzień jadalnia to istotne miejsce w planie całego domu bądź mieszkania. Dlatego powinna być urządzona w sposób łączący w sobie funkcjonalność, jak i reprezentatywność.

fot. Domek za lasem (https://www.instagram.com/domekzalasem/)

Duże znaczenie w aranżacji przestrzeni jadalnianej ma okno. Trudno wyobrazić sobie miejsce tego typu bez dostępu do naturalnego światła, prawda? Niezależnie od tego czy przy stole spędzasz czas o poranku, podczas obiadowej krzątaniny czy wieczornego relaksu po kolacji. Okno przykuwa dużą uwagę w każdej sytuacji, a ponieważ w jadalni zazwyczaj głównymi meblami są stół oraz krzesła, jego aranżacja nabiera bardzo dużego znaczenia. Chyba zgodzisz się z tym, że źle dobrany wystrój przestrzeni, w której jemy, może popsuć nawet najbardziej udaną kolację? To tak samo, jak z wyborem restauracji - tam, gdzie nie postarano się o odpowiednie dekoracje bywa mniej gości, niż w miejscach urządzonych ze smakiem.

Okno w jadalni powinno być zaaranżowane w takim stylu, jaki panuje w pozostałej części pomieszczenia. Osobiście polecam jasne i stonowane odcienie, które pozwolą na dodanie wnętrzu lekkości. Wśród wartych uwagi propozycji znajdują się firany z serii VOIL. Przykładowo, model VOIL 128 sprawdzi się w jadalni urządzonej w stylu nowoczesnym, jak i klasycznym. Pozwoli na odpowiednie nasłonecznienie, a dzięki zastosowaniu ołowianki jest także trwałe i pięknie się prezentuje na oknie. Jeśli szukasz rozwiązania do pomieszczenia o dużym stopniu jasności, sprawdzą się firany z serii BEST, np. model BEST 143. Doskonale pasują do wnętrz urządzonych w stylu skandynawskim, jak i rustykalnym. Dodatkowo, seria BEST to modele typu inbetween, dzięki czemu mogą służyć zarówno jako firana, jak i zasłona o bardzo małym stopniu zaciemnienia.

Z drugiej strony, jeśli zależy Ci na dużym zaciemnieniu pomieszczenia, np. wieczorami, polecam zwrócić uwagę na rozwiązanie, jakim są zasłony. Wykonane z miękkiego i miłego w dotyku materiału DIM 161 lub DIM 112 będą idealnym uzupełnieniem wspomnianych wcześniej firan, jak i dobrze się sprawdzą jako samodzielny element aranżacji okna.

Alternatywą dla zasłon, jak i połączenia zasłon z firanami są rolety rzymskie. To rozwiązanie, które szczególnie polecam do stosowania w jadalni. Rolety rzymskie są wygodne w użytkowaniu i doskonale sprawdzą się w każdym stylu. Jeśli zależy Ci na niskim stopniu zaciemnienia, możesz zdecydować się na rozwiązania z materiałów firanowych, np. z serii LACE czy VOIL. Moim ulubionym modelem jest LACE 139, ale dzięki dużemu wyborowi rolet rzymskim na dekorujonline.pl możesz zdecydować się na wariant najlepiej pasujący do Twoich potrzeb i oczekiwań. Gdy zależy Ci na średnim stopniu zaciemnienia, polecam rolety rzymskie wykonane z modnego materiału LISC 177 lub klasycznego LUX 117.

Jeśli ten artykuł był dla Ciebie pomocny, proszę zostaw komentarz, o czym mamy napisać następnym razem. Zawsze zachęcamy do zamówienia próbki materiału w naszym sklepie. Jeśli masz pytania, chętnie na nie odpowiemy!

Skomentuj

* Imię:
* E-mail: (Not Published)
   WWW (Site url withhttp://)
* Odpowiedź