jak mierzyć okna?

Kolor roku 2022 według Phantoma

Kolor roku 2022 według Pantone: Very Peri (Lawendowy)

Dlaczego tak czekamy na kolor roku według Pantone?


Dlaczego akurat na Pantone?


Pantone to instytut, który stworzył paletę kolorów, które są używane w architekturze wnętrz, grafice, modzie, biznesie, życiu codziennym. Pantone to instytucja, która zrzesza w sobie mnóstwo ludzi, którzy tworzą kolory, które są później używane przez wielu ludzi z różnych branż.

Rok 2021 był rokiem pod hasłem COVID – 19, dlatego Pantone inspirował się tymi wydarzeniami i tym, co się działo na świecie i tak powstał kolor roku 2022 VERY PERI 17-3938. Jest to kolor złożony z 3 barw: czerwony fiolet nasycony niebieskim odcieniem.
Kolor Roku Pantone odzwierciedla to, co dzieje się w naszej globalnej kulturze, wyraża to, co ludzie, szukają w tym kolorze nadziei na odpowiedzieć”. Dodała Laurie Pressman, wiceprezes Pantone Color Institute. „Stworzenie nowego koloru po raz pierwszy w historii naszego edukacyjnego programu kolorystycznego Pantone, Kolor Roku odzwierciedla zachodzące globalne innowacje i transformacje. Ponieważ społeczeństwo nadal uznaje kolor za kluczową formę komunikacji oraz sposób wyrażania i wpływania na idee i emocje, oraz angażowania się i łączenia, złożoność tego nowego czerwonego fioletu nasyconego niebieskim odcieniem podkreśla rozległe możliwości, które przed nami”.

Jak jest wybierany kolor roku?


Proces wyboru koloru roku to bardzo przemyślny proces. Aby dobrze wybrać kolor roku, Pantone Color Institute™ podróżuje po całym świecie. Obserwuje przemysł rozrywki, przemysł rolnictwa, obserwuje modę, artystów, styl życia ludzi ich kierunki podróży. Jak widać, wybór koloru roku jest bardzo trudnym i czasochłonnym procesem, jednak Instytut Pantona od 23 lat to robi i ma duży wpływ na rozwój produktów, na decyzje zakupowe w branżach wnętrzarskich, modowych, a także grafice.

Znaczenie koloru roku 2022 Very Peri

Barwę o numerze 17-3938 zainspirowały pandemia COVID-19 i wirtualna rzeczywistość, w tym Metaverse oraz NFT.  

Co ro jest Metavers to drugi świat w którym ludzie za pomocą awatarów prowadzą swoje życie, chodzą na imprezy, spotykają się ze znajomymi. Nie jest to zjawisko nam obce, ponieważ widzieliśmy je już na ekranach naszych telewizorów, o tym zjawisku powstało już dużo filmów taki jak „Ready Player One” czy „Surygaci” z Brusem Willisem. Nawet Mark Zukerberg oznajmił w czerwcu, że chce aby Facebook stał się produktem matavers dlatego tez zmieniła nazwę.

NFT czyli Non-Fungible Token (niezamienny token) co za tym idzię jest to unikalna cyfrowa wartość.  Jak podaje justgeek.itNFT, to rodzaj niezamiennego tokena kryptograficznego opartego o technologię Blockchain. Każdy, pojedynczy NFT jest wyjątkowy i unikalny – oznacza to, że tym samym może być swoistym certyfikatem autentyczności. Tokeny NFT nie są w żaden sposób wymienne i stanowią cyfrową własność posiadacza. Nie można ich również skopiować.

Od 2017 roku technologia stojąca za NFT cały czas przechodzi zmiany. Na rynku znajduje się kilka standardów służących do tworzenia i wydawania tokenów – ERC-20, ERC-223, ERC-721, ERC-777 czy ERC 1155.

W skrócie: NFT jest unikatowym, cyfrowym składnikiem aktywów mogącym reprezentować przedmioty materialne oraz niematerialne. Już teraz wśród NFT znajdziemy dzieła sztuki, kolekcjonerskie karty, muzykę, wirtualne nieruchomości i wiele innych.

Zatem kolor roku według Pantona 2022 ma pobudzić nas do działania, zainspirować i pokazać, że życie w cyfryzacji i realu można połączyć. Otwórzmy się na nowe i działajmy!!!

Paleta kolorów towarzyszących Very Peri:

 

Skomentuj

* Imię:
* E-mail: (Not Published)
   WWW (Site url withhttp://)
* Odpowiedź