jak mierzyć okna?

Nowoczesne firany do kuchni

Zasłony czy firany do kuchni to dekoracje, które potrafią całkowicie odmienić wystrój pomieszczenia. Dzięki zamontowaniu odpowiednich zasłon możemy rozjaśnić lub przyciemnić wnętrze, a także dodać mu koloru i charakteru. Jednak zanim zabierzemy się za wybór firanek do kuchni, warto zorientować się, co jest dostępne na rynku oraz zapoznać się z podstawowymi zasadami doboru firan.

Styl to podstawa

Wybór firan do kuchni powinien rozpocząć się od doboru odpowiedniego stylu, w jakim chcemy mieć urządzoną kuchnię lub dopasowania zasłon do obecnego wystroju. Obecnie najczęściej projektuje się kuchnie w stylu nowoczesnym, ale dużą popularnością cieszą się kuchnie w stylu rustykalnym, skandynawskim, prowansalskim, klasycznym czy retro. Aranżacja w stylu nowoczesnym charakteryzuje się jasnymi barwami oraz minimalizmem, stawia się w niej na funkcjonalność i prostotę.

Dobór odpowiedniego materiału kluczem do sukcesu

Dobierając materiał na firany, do kuchni musimy podjąć kilka decyzji. Przede wszystkim, jaką funkcję mają spełniać zasłony, czy tylko dekoracyjną czy również maskującą?Firany do kuchniCzy materiał ma być naturalny czy sztuczny, a ułatwiający prasowanie? Czy chcemy ograniczyć ilość wpadającego światła, czy wręcz przeciwnie – rozświetlić wnętrze? Znając odpowiedzi na powyższe pytania, możemy przejść do przeglądu materiałów i na podstawie własnych preferencji wybrać idealną tkaninę.

Delikatne tkaniny, mocno przepuszczające światło, dzięki temu doskonale nadają się do kuchni. Tkaniny te są stosunkowo łatwe w obróbce, można je więc dowolnie przycinać i upinać. Na rynku znajdziemy materiały zarówno w wersji bawełnianej, jak i ze splotów syntetycznych. Pamiętajmy jednak, że tkaniny naturalne wymagają prasowania, natomiast sztuczne możemy zaraz po upraniu zawiesić w oknach i będą się dobrze prezentować.

Mając wybrany materiał oraz styl, pozostaje dobór koloru i kroju. Wśród firan nowoczesnych dominują odcienie bieli, szarości lub beżu, choć zdarzają się też intensywniejsze, kontrastujące kolory. Wtedy jednak zasłony powinny być jednobarwne. Jeśli marzą nam się wzorzyste zasłony, warto postawić na geometryczne wzory, np. pasy czy koła. Zarówno przy firanach jednobarwnych, jak i bardziej ozdobnych, warto zastosować proste, klasyczne upięcia, które nie zdominują przestrzeni.

Skomentuj

* Imię:
* E-mail: (Not Published)
   WWW (Site url withhttp://)
* Odpowiedź