jak mierzyć okna?

Wybielanie firan - proste sposoby

Wybielanie firan roztworami

Jednym z najstarszych ale bardzo skutecznych sposobów na osiągnięcie zachwycającej bieli firanek jest zanurzenie ich przed praniem na kilka godzin w roztworze soli. Roztwór należy przygotować w proporcjach 250 gramów soli na 10 litrów wody. Innym, również znanym od lat sposobem jest moczenie firanek w roztworze proszku do pieczenia, w stosunku 1 opakowanie na 5 litrów wody. Po namoczeniu należy kilkukrotnie wyprać i wypłukać firanki. Oszałamiająca biel gwarantowana!

wybielanie firan

Drobne triki dla śnieżnobiałych firan

Dla uzyskania niesamowitego efektu bieli firan jest dodanie do proszku do prania łyżeczki sody. W przypadku prania firanek kuchennych, z uwagi na częste tłuste zaplamienia, można do prania dodać odrobinę płynu do naczyń. Jeżeli zauważysz świeżą plamę z tłuszczu na firance, użyj mąki, która bardzo szybko wchłonie tłuszcz. Jeżeli plama mimo wszystko nie zejdzie, możesz z proszku do prania z dodatkiem niewielkiej ilości wody zrobić masę, którą nanieś na plamę, a po 10 minutach wypierz firanki.

Sposoby prania firan

Niezależnie od wzoru, barwy, czy materiału, firany są bardzo delikatne, dlatego też najlepiej prać je ręcznie. Jednakże współcześnie produkowane pralki posiadają zaprogramowane wstępnie programy do tkanin delikatnych, w tym firan. Pamiętać należy przy tym, że najlepiej jeśli temperatura prania nie przekroczy 30 stopni Celsjusza. Pamiętajmy również o unikaniu wirowania – w tym procesie delikatne tkaniny mogą ulec zniszczeniu. Dobrym sposobem jest złożenie firanek w kostkę i umieszczenie ich przed praniem w na przykład poszewce lub specjalnym woreczku do prania firan. Firany najlepiej rozwiesić wilgotne. Firany same podczas schnięcia ułożą się i wyprostują.

Śnieżnobiałe firanki ozdobą twojego okna

Szare i brudne firanki odstraszają. Jednak narażone są one na wiele zagrożeń z otoczenia. Kurz i brud z ulicy, dym, tłuszcz, to wszystko psuje wygląd firanek. Aby więc zachować nieskazitelną ich biel, pierzmy firanki regularnie unikając wirowania i w niskich temperaturach. Stosujmy tylko najlepsze środki wybielające. A co najważniejsze stosujmy się do zaleceń producenta. Ważne jest także przechowywanie. Do białych firan nie powinno dochodzi© światło słoneczne, ani zanieczyszczenia z zewnątrz. Dzięki temu firanki przez długie lata zachowają olśniewającą biel. Sposobów na utrzymanie bieli firan jest mnóstwo. Warto z nich korzystać, gdyż to firanki właśnie są jedną z najbardziej efektownych dekoracji w naszym domu.

Skomentuj

* Imię:
* E-mail: (Not Published)
   WWW (Site url withhttp://)
* Odpowiedź