jak mierzyć okna?

Jak zamontować rolety rzymskie? Poradnik

Prosty montaż rolety rzymskiej do ściany

Wielu klientów podkreśla najważniejszą zaletę, jaką cechują się rolety rzymskie: sposób montażu. Jest on na tyle prosty, że niemal każdy jest w stanie zrobić to samodzielnie. Montaż rolety rzymskiej do ściany polega przede wszystkim na wykorzystaniu wkrętów i wpsorników, które znajdują się w opakowaniu. Należy odpowiednio wymierzyć przestrzeń dookoła okna https://www.youtube.com/watch?v=ak27cGJisbw , aby rolety mogły w prawidłowy sposób się podwijać. Następnie trzeba przykręcić w ścianę odpowiednie kołki rozporowe, najlepiej za pomocą śrubokrętu lub wkętarki. Później na wspornikach umieszcza się szyny rolety. Montaż rolety rzymskiej do ściany jest więc naprawdę prosty i nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Innym, podobnym sposobem, jest montaż rolet rzymskich do ramy okna. Jest on stosowany w pomieszczeniach, gdzie nie ma wielkiej przestrzeni dookoła okien. Specjalne mocowania – do kupienia w naszym sklepie internetowym umieszczane są na ramie okna, a później na nie nakłada się szyny rolety. Zazwyczaj montaż rolet rzymskich do ramy okna stosowany jest przez fanów węższych rolet, kiedy nad wykuszem okiennym nie ma niezbędnej przestrzeni dla zrolowanej rolety.

Montaż rolety rzymskiej

Montaż rolety rzymskiej do sufitu – opcja dla wymagających

Jak już podkreślano w tym tekście, istnieje jeden podstawowy atut cechujący rolety rzymskie: montaż. Jest on nad wyraz prosty. To właśnie ta cecha przekonała wielu miłośników zwykłych rolet lub firanek do zmiany wystroju swoich okien i zakupu rolet rzymskich. I tak jak montaż rolety rzymskiej do ściany jest dość oczywisty, tak montaż rolety rzymskiej do sufitu jest trochę bardziej skomplikowany. Oczywiście metoda jest podobna, należy użyć wsporników i umieścić je w odpowiedniej odległości zarówno od siebie,a następnie przymocować do sufitu. W przypadku tego rodzaju montażu szyna rolety zostanie podwieszona pod sufitem. W rezultacie efekt jest bardziej zaskakujący i elegancki.

Montaż rolety rzymskiej – stworzony dla Ciebie

Jeśli zastanawiasz się jeszcze, czy montaż rolety rzymskiej może być dla Ciebie skomplikowany, mamy nadzieję, że Twoje wątpliwości zostały rozwiane. Sposób montażu rolety rzymskiej jest skierowany do przeciętnego użytkownika, a w efekcie roleta rzymska może odmienić atmosferę w Twoim pokoju.

Skomentuj

* Imię:
* E-mail: (Not Published)
   WWW (Site url withhttp://)
* Odpowiedź